Regiony ČT24 s datem 13. října se budou věnovat jedné z největších ekologických zátěží Moravskoslezského kraje – ostravským ropným lagunám. O jejich likvidaci bude hovořit generální ředitel státního podniku Diamo Jiří Jež. Zástupce města Ostravy navíc prozradí, jak by město mohlo celý areál využít ve chvíli, kdy se stát vypořádá s ekologickou zátěží po bývalé chemičce Ostramo.

Červenec 2010. To je termín, kdy si budou moci lidé poprvé prohlédnout unikátní kostnici pod kostelem svatého Jakuba v Brně, která byla objevena už v roce 2001. Brněnská radnice se totiž po několikaletém vyjednávání dohodla s farností, jak bude oprava kostnice, nutná pro její otevření, probíhat. Rok 2010 přitom ještě není zcela jistý. Teď záleží na tom, zda se církvi podaří sehnat peníze z Evropských fondů. O budoucnosti unikátní kostnice bude v Regionech ČT24 mluvit znalec brněnského podzemí Aleš Svoboda a náměstek brněnského primátora Miroslav Hošek.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž26 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3