Jihočeské Slavonice zatím marně usilují o železniční spojení s dolnorakouskou obcí Fratres. Brzdou tohoto projektu jsou peníze. Podle vyjádření jihočeských starostů se obnova trati odkládá kvůli Rakousku a to z letošního podzimu na příští rok. Hraniční úsek železnice je mimo provoz od roku 1945. Obce u trati požadují jeho obnovení od první poloviny 90. let. Slibují si od toho i další rozvoj turistického ruchu.

Úspěšnější byli například starostové z jihu Moravy. Od začátku 90. let oživili osobní dopravu na trase Šatov-Retz. Oba projekty budou tématem pořadu Regiony ČT24.

Ne každá výstava ukazuje krásné věci. Příkladem je akce v blanenské městské knihovně. Jmenuje se: Co zničili vandalové a její obsah velmi detailně kopíruje její název. Co si město od této prezentace slibuje? Bude se snažit zabezpečit svůj majetek tak, aby výstava nemusela mít své pokračování? I na tyto otázky odpoví hosté Regionů ČT24 s datem 12. října.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž26 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3