Na Ústecku zavládl dopravní kolaps, dopravní podnik totiž splnil svoji hrozbu a ráno nevypravil většinu autobusů na jejich pravidelné linky. Jednorázově tak zrušil přes 2600 spojů. Za vším je vleklý spor dopravce s vedením ústeckého kraje o výši dotací na autobusovou dopravu. Hosty Jiřího Václavka jsou hlavní aktéři sporu, hejtman ústeckého kraje Jiří Šulc (ODS) a proti němu mluvčí Dopravního podniku Ústeckého kraje Marek Ženkl.

Technoparty CzechTech 2006 končí a z Doupovských hor odjíždějí poslední skupinky technařů. Většina z nich hodnotí festival jako zdařilý. Někteří ale jeho organizátory kritizují. Podrobnosti přinese redaktor České televize Petr Šuleř.

V Plzni začala nově platit vyhláška proti žebrání. Radnice ji přijala na četné výzvy městských obvodů, které chtějí jejím prostřednictvím omezit žebrání v blízkosti nákupních středisek a centra města. Na její dodržování bude dohlížet městská policie.

Na závěr se podíváme na nečekané problémy rybářů. Extrémní tepla posledních dnů škodí rybám, zvláště jejich citlivějším druhům, jako jsou candáti nebo okouni. Kvůli nedostatku kyslíku hynou, a to i navzdory tomu, že se rybáři snaží vodu v rybnících provzdušňovat. Na mnoha místech tak nyní rybáři musí sčítat škody. Informace z jižní Moravy přiblíží redaktorka Zina Plchová.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž24 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3