Nové vedení Národního památkového ústavu v Brně zrušilo výběrové řízení na firmu, která má opravit fasády zámku v Lednici. Vítěz původního tendru si za novou zámeckou fasádu řekl 180 milionů korun, což je podle NPÚ příliš drahé. Skutečně památkáři ušetří, a nebo nové rozhodování jen oddálí nutnou rekonstrukci? Na to se bude moderátor Regionů ptát ředitele brněnského územního pracoviště NPÚ Petra Kroupy a kastelánky zámku v Lednici Ivany Holáskové.

Ve Zlíně má vyrůst největší sluneční elektrárna v Česku. Její stavba bude stát 30 milionů korun. Vyplatí se taková investice a do jaké míry je Zlín vhodným místem pro využití solární energie? Odpoví Zdeněk Urbanovský z tamního magistrátu.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž24 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3