Kostice na Břeclavsku se chystají na veterinární opatření, která začnou už brzy platit, kvůli potvrzenému případu ptačí chřipky z konce minulého týdne. V jednom z případů veterináři u mrtvé labutě zjistili vysoce nakažlivou formu viru.

Jaký režim bude platit v okolí Kostic na Břeclavsku a jak se potvrzený virus H5N1 projevil v životě chovatelů drůbeže na jihu Čech, prozradí Regiony ČT 24. Hosty budou Jan Čech, jihočeský chovatel drůbeže a Ivan Přikryl z Krajské veterinární správy Jihomoravského kraje.

Střecha nad zimním stadionem v Humpolci, která se zřítila letos v únoru, bude zřejmě od stejného výrobce, jako ta původní. Město teď připravuje podklady, aby mohla stavba nové haly začít co nejdříve. Stále se však čeká na znalecký posudek, který určí míru zavinění a také trestní odpovědnost za katastrofu z letošní zimy. Také tomuto tématu budou patřit minuty Regionů ČT24 s datem 22. května.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3