Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Velká voda v minulých dnech zatopila na jihu Moravy plochu 60 tisíc hektarů, to je ve srovnání s povodněmi v roce 1997 a 2002 rekord. Letošní záplavy napáchaly podle odhadů škody za miliardu korun, podařila se ale uchránit většina lidských obydlí. Bylo Povodí Moravy na povodeň dobře připravené a zvládlo situaci, nebo mají pravdu starostové některých obcí, kteří si stěžují na nedostatečná protipovodňová opatření? Na co poukázala velká voda v dalších krajích například podél toku řeky Labe? Téma dnešních Regionů ČT24.

Technická univerzita v Liberci nabízí několik míst studentům, kteří musejí za svoji kritiku Alexandera Lukašenka opustit Bělorusko. Podobnou nabídku brzy poskytne také Zlínský kraj. Univerzita Tomáše Bati bude dalším útočištěm pro běloruské vysokoškoláky. Téma pro rektora UTB ve Zlíně Petra Sáhu.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž24 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3