Vysočinu trápí špatně očíslované domy. Často se totiž stává, že sanitka nebo hasiči bloudí po ulicích, protože na některých místech označení domů zcela chybí nebo není dobře vidět. Kvůli obyčejné cedulce s číslicí klidně může zemřít člověk, protože rychlá záchranka musí mnohdy i několikrát přejet vesnici než najde ten správný dům. O tomto problému bude mluvit redaktor Českého rozhlasu Region Michal Malý. Obdobnou situaci řeší také Brno, hostem bude mluvčí městské policie Denisa Kapitančíková.

Jak diváci ČT24 již během dne určitě zjistili, v Česku se objevil první případ ptačí chřipky. Nakažená byla labuť nalezená na Vltavě nedaleko Hluboké nad Vltavou. Dosavadní výsledky testů prokázaly nákazu virem H5, další vyšetření musí ještě potvrdit či vyvrátit, zda jde o vysoce patogenní virus H5N1, nebezpečný také člověku. Tématu se budou věnovat jistým způsobem také Regiony ČT24 – v Otrokovicích vychovávají několik sokolů, kteří by měli jako přirozený predátor bojovat s holuby, aby se tito ptáci nepřemnožili. Otrokovice tak bojují s potenciální hrozbou ptačí chřipky. Více prozradí zástupci města v regionálních komentovaných událostech.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž24 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3