Zeleninová jídla

Tortilla de patata [bramborová tortija]

Fantastický jednoduchý pokrm sestávající z brambor, cibule, vajec a hojného množství panenského olivového oleje. Použitý olej, v němž se brambory s cibulí vlastně jen vaří, můžete opakovaně použít, poněvadž neutrpí na kvalitě přepálením při vysokém ohřevu. Je třeba používat právě extra virgin (panenský), poněvadž jeho chuť a kvalita zaručuje skvělý výsledek. Brambory jím nasáknou a získají nenapodobitelnou chuť.

8−12 porcí, podle velikosti pánve 2 tortilly

2 kg brambor
asi 300 ml panenského olivového oleje
2 cibule
sůl
12 vajec

na podávání − allioli

olivový olej
česnek
sůl

Oloupané brambory omyjeme, osušíme a nakrájíme na jemné lupínky. Cibuli nakrájíme na plátky nebo klínky.

V hlubší pánvi rozehřejeme větší množství oleje, v němž pozvolna smažíme brambory, po chvilce zlehka promícháme a přidáme cibuli, promícháme a pokračujeme v pozvolném smažení (spíše vaření) asi 15 minut, až budou brambory měkké. Ke konci úpravy brambory s cibulí osolíme, vyjmeme děrovanou naběračkou na mísu.

Ve velké míse rozmícháme vejce (nesmí se šlehat, nesmí vzniknout pěna), osolíme a zlehka vmícháme bramborovou směs a necháme odstát.

Ve větší pánvi zahřejeme trochu oleje, nalijeme polovinu bramborové směsi, uhladíme a na mírném plameni pečeme nejprve z jedné strany, potom pomocí talíře otočíme a dopečeme. Tortilla nesmí být vysušená.

Hotovou tortillu nakrájíme a podáváme s olivovým olejem, který jsme smíchali s drceným česnekem a špetkou soli.

Další recepty Celý díl