Kdyby se dal vrátit čas, Petr, Jiří a Zuzana s Juditou by toho využili a v některých situacích se zachovali jinak. Čas vrátit nejde, a tak se dnešním setkáním pokusí ovlivnit alespoň budoucnost. Uvádí E. Janečková. Režie M. Dvořáček

Pořad bylo možné přehrát do 31. 1. 2021
Video není k dispozici

Petr

Petr se kdysi oženil. Věřil, že navždy. Se ženou plánovali rodinu a během dvou let se jim narodili dva synové Jaroslav a Petr. Petr trávil celé dny v práci a domů přicházel večer, kdy chlapci již většinou spali. Trvalo nějakou dobu, než zjistil, že během dne, kdy nebývá doma, nežije manželka se syny tak, jak si myslel. Až tehdy zjistil, že žena má blíž k alkoholu než k dětem, že o chlapce není postaráno tak, jak by si přál. Mezi manžely docházelo k hádkám a domácí atmosféra tížila všechny. Jednoho dne manželka od rodiny odešla a už se nikdy nevrátila. Petr zůstal sám se dvěma malými kluky. Ocitl se v situaci, kterou nikdy nepředpokládal.


Jiří

Jiří žije šťastně. S manželkou vychovali dvě děti, měl dobrou práci a dosud se těší dobré kondici. Do Pošty pro tebe napsal kvůli jisté ženě. Znal ji jen krátce, přesto by jí rád objasnil dávné nedorozumění. Manželka jeho pohnutky chápe. Rozumí tomu, že člověk chce mít s přibývajícím věkem v nedořešených událostech pořádek. Jiří přichází po letech s vysvětlením a omluvou za své tehdejší chování. Fotku hledané dívky stále má a doufá, že „dívka“ z fotografie po letech znovu ožije.


Zuzana

Zuzana má osm dětí. Jak sama říká, asi je to rodinná tradice. Její maminka Judita je Maďarka, a i ona pochází z početné rodiny. To bylo zřejmě příčinou, proč Judita skoro nikoho z příbuzných otce nezná. Bydleli po celé republice a bylo patrně složité se navštěvovat. Judita nedávno oslavila 75. narozeniny. Věk, když už si člověk nepřeje hmotné dárky, ale raduje se především z fungujících rodinných vztahů. Zuzana se proto rozhodla najít mamince Juditě příbuzné, které neviděla víc jak šedesát let. Jsou to potomci bratrů Juditina otce Juraje, který zemřel v roce 1957. Juditě bylo 12 let a od otcovy smrti už nikoho z příbuzných neviděla. Zuzana ví, že maminka sní o tom, jak své příbuzné jednou vyhledá a narozeniny jsou dobrou příležitostí, kdy se mají plnit přání.


Stopáž58 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrZábava