Dáša a Lukáš – dva aktéři s rozdílnými a komplikovanými osudy. Oba se potřebují vyrovnat s částí své minulosti. Režie M. Dvořáček

Pořad bylo možné přehrát do 9. 6. 2019
Video není k dispozici

Dáša

Dáša se charakterizuje jako veselá důchodkyně. Žije sama v pečovatelském domě a ve své maličké místnosti má všechno, co k životu potřebuje. Přestože jí nebylo dopřáno mít děti a muže už nemá, žije obklopená láskou. Je bývalá lékařka, své povolání už dávno vykonávat nemůže, ale podařilo se jí život naplnit jinými hodnotami. Má spoustu zájmů, koníčky, bohatý vnitřní život. V poslední době také píše paměti, a tím se vypořádává s jednotlivými úseky svého nelehkého života. Ráda by se po mnoha letech setkala se kamarádkami z tuberkulózní léčebny, kde prožila kontroverzní a důležité období dospívání.


Lukáš

Každý potřebuje mít možnost vracet se domů, tam, kde mu věří a přijímají ho bez výhrad. Lukáš se bojí, že takový domov ztratil. Je adoptovaným synem podle vlastních slov skvělých lidí, kteří se však nesmířili s jeho sexuální orientací. To ale zřejmě nebude jediný důvod, proč se Lukáš cítil a cítí rodinou nepřijatý a proč před lety odešel. V průběhu dospívání prožil mnoho karambolů a způsobil sobě i rodičům spoustu problémů. Utíkal, zažil drogy, život na ulici, ztrátu důstojnosti. Cesta k novému, současnému životu byla dlouhá a těžká. Když se občas k rodině vracel, cítil, že tam panuje nedůvěra, že tam už nepatří, že už to nikdy nebude takové jako dřív. S tím se možná smířil, ale nechce si připustit, že by rodinu definitivně ztratil.


Stopáž58 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrZábava