Ani jeden z dnešních hostů nemá jistotu, zda jeho setkání dopadne dobře. Přesto chtějí Zdeněk, Štěpánka i Víťa se svými spolužáky riskovat, protože věří, že naděje umírá jako poslední. Režie M. Dvořáček

Pořad bylo možné přehrát do 16. 6. 2019
Video není k dispozici

Zdeněk

Zdeněk se odmala musel vyrovnávat s handicapem, životem v pěstounské rodině, posměšky od spolužáků, nejistotou, zda zvládne samostatný život v dospělosti a nakonec i s rolí otce. Navzdory mnoha obavám, které od dětství měl, všechny překážky zatím zdolává úspěšně, a jak jeho manželka říká: „Zdeněk je velmi spolehlivý a dobrý tatínek!“ Zdeněk se usilovně snaží vést svého nevlastního syna tou nejsprávnější cestou. Sám však často přemýšlí nad tím, jak by se odvíjel jeho život? Podle jakých vzorů, pokud by vyrůstal se svými biologickými rodiči? Své matky se už nezeptá, zemřela, ale otce by snad mohl.


Štěpánka

Štěpánka je žena mnoha rozporů. Je sice dávno dospělá, je matkou pěti dětí, přesto stále hledá své místo v životě. Mnoha situacím dodnes nerozumí. Proč neměla šťastné dětství? Byla rodiči dost milována? Proč není schopna vychovávat své děti, které žijí u její matky, ale současně láskyplně pečuje o nemohoucího, nemocného partnera? Štěpánka bloudí ve vztazích s muži. Možná proto si toho nejdůležitějšího z nich zve do Pošty.


Vítězslav

Vítězslav je vitální muž v seniorském věku, který má však tolik plánů a aktivit, že nemá čas být „důchodcem“. A není jediný. Má mnoho vrstevníků, kteří mají k životu stejný postoj. Jsou to kamarádi, se kterými se zná od 6 let a se kterými se pravidelně vídá už přes šedesát let na školních srazech. Parta ze základní školy v Heřmanově Městci je obdivuhodná. Soudržnost i přátelství, které trvá celá desetiletí, je inspirativní. Chybí v ní však jeden důležitý člověk. Je jen nepatrně starší než oni a není to spolužák. Znali se tři roky, ale více jak padesát let se neviděli. Na koho budou sedmdesátiletí spolužáci ve studiu netrpělivě čekat?


Stopáž58 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrZábava