POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Informační místa pro podnikatele

Informační místa pro podnikatele

Podnikat v čase finanční krize je určitě složitější než v dobách konjunktury. To ví zřejmě každý. Problém ovšem je, že ne každý ví, jak z té šlamastiky ven. I proto působí při Hospodářské komoře České republiky takzvaná Kontaktní místa pro podnikatele. Kromě společné nabídky, kterou najdete na všech 65 informačních místech, mají krajské či okresní komory řadu svých vlastních projektů, vycházejících z podmínek a potřeb jednotlivých regionů.

Rozhovor- 1. část

Rozhovor- 1. část

S ministrem průmyslu a obchodu ČR ing. Vladimírem Tošovským o podpoře malých a středních podnikatelů a o snižování administrativní zátěže podnikatelů.

Podpora zaměstnanosti

Podpora zaměstnanosti

Sanační programy na podporu zaměstnanosti Ministerstva pro místní rozvoj umožňují podnikatelům v době recese udržení zaměstnanců při omezování výroby nebo zastavení provozu.

Podnikání na Bali

Podnikání na Bali

Malebná rýžová políčka, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, ale také bílé pláže a azurové moře. Ano, to všechno je Bali. Nejznámější ostrov Indonésie se stal ale hlavně rájem surfařů a potápěčů. Téhle přednosti využil Jindřich Soukal a rozhodl se na Bali podnikat. Jenže, koupit si nemovitost na Bali je pro cizince zcela nemožné, dlouhodobě si ji pronajmout ale jde celkem snadno. A tak si pan Soukal na 30 let pronajal ubytovací rezort a k tomu na stejnou dobu přilehlý pozemek, na kterém svoji potápěčskou základnu postupně rozšiřuje.

EU – Program Inovace

EU – Program Inovace

Pan Růžička byl na zkušené v Německu a po návratu vybudoval vlastní strojírenskou firmu, která dokáže těm malým německým konkurovat. Je autorem patentu, unikátního technického řešení, pro který, ve spolupráci s poradenskou firmou, vyřizuje dotaci v rámci programu Inovace. Již dříve take využil podporu v programu Nemovitosti.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín