POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Exekuce I.

Exekuce I.

Dostat se coby podnikatel do finančních problémů je velmi snadné a kupodivu to vůbec nemusí souviset s ekonomickou krizí. Stačí mnohdy triviální chyba a exekutor může být za dveřmi. Jak se chovat, když už se člověk, dostane do této nezáviděníhodné situace?

Rozhovor- 1. část

Rozhovor- 1. část

S podnikatelkami, které se svým podnikáním začaly na mateřské dovolené. Vsadily na cenově dostupné svatební šaty vyráběné v Číně a internetový kontakt s klienty.

Tradice k úspěchu nestačí

Tradice k úspěchu nestačí

Za devadesát let existence prošla firma vyrábějící dámské prádlo velikými změnami. Z malé pražské firmičky se za socialismu stal státní podnik, ve kterém pracovalo 7 500 zaměstnanců. Po revoluci však značka bojovala o přežití. Časté změny vlastníků, nevyhovující nabídka a silná konkurence způsobily, že firma málem skončila v konkurzu. Dnes je to zdravá společnost s několika desítkami zaměstnanců a s vlastní sítí obchodů.

Dotace na stavebnictví

Dotace na stavebnictví

Společný program Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva práce a sociálních věcí, který podporuje výstavbu tzv. sociálních bytů, se týká také stavebních firem. Při splnění podmínek, mohou tuto dotaci na výstavbu využít.

EU – Program Spolupráce - klastry

EU – Program Spolupráce - klastry

Klastry jsou sdružení firem podnikajících v oboru, oblasti veřejné správy a vysokých škol. EU je podporuje v rámci programu Spolupráce - klastry. Nejdůležitější na klastrech je, že se v nich mohou domluvit i bývalí konkurenti.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín