Nahrávám video
POKR

14. září 2006

Část: Výlet do socialistické historie (1988)

Obsah dílu

Alpine pro — Emil Kolben — Padělané bankovky — Socialistická historie

Části dílu

01:58
Alpine pro - od dovozce kravat až po firmu s ročním obratem půl miliardy korun
  Ekonomické školy naučí studenty mnohé. Ale radu, jak vydělat milión, jim ani tam nedají. Přesto se úspěšný podnikatelský tandem firmy Alpine Pro dal dohromady právě v lavici vysoké školy.
  07:37
  Emil Kolben
   Emil Kolben se narodil roku 1862. Rodiče byli drobní zemědělci ve Stránčicích u Prahy, kteří živili devět dětí. Přesto umožnili synovi Emilovi studovat na Vrchní reálce na Malé Straně a poté na Německém vysokém učení technickém v Praze.
   12:41
   Pozor na padělané bankovky
    Podnikatelský krach, neúspěch firmy a tím pádem snížená životní úroveň je jistě situace, kterou zažil nejeden podnikatel. Někteří podnikatelé se z této prekérní situace snaží dostat legální cestou, jiní ale způsobem, jenž se hluboce pohybuje za hranicí zákona.
    16:03
    Ve zkratce
     17:53
     Jan Kadlec - Muž který zasvětil svůj život výrobě dýmek
      Pan Kadlec pracoval v továrně na výrobu dýmek v Proseči u Skutče již v r. 1944 jako dělník. Po padesáti letech se vrátil a v r. 2000 nastoupil do vedení společnosti jako jeden ze společníků.
      21:09
      Výlet do socialistické historie (1988)
       Ti kdo vědí, jak funguje v kapitalismu berní úřad, určitě znají odpověď.Takový úřad zaměstnává odborníky, kteří velice dobře vědí, kolik lze kdekoliv vydělat. Daňový únik hrozí odejmutím živnostenské koncese.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       21. září 2006

       Napište nám