Nahrávám video
POKR

21. září 2006

Obsah dílu

Elektronický podpis — Laurin a Klement — Jak se splňují sny — Socialismus a melouchářství

Části dílu

02:01
Jak dělat z boubelatých dívek štíhlé krásky
  06:46
  Finanční rádce
   Cesta k úvěru je určena těm, kteří již ve svém oboru podnikají a mají zájem své aktivity rozšířit. V prvním kroku je třeba si ujasnit příležitosti a hrozby, které s navýšením výroby souvisejí. Ty také budou logicky výchozím tématem případného pohovoru se zástupcem banky.
   09:27
   Počítačová kriminalita - elektronický podpis
    Počátkem května uplynuly čtyři roky od úspěšného návratu druhého vesmírného turisty. Na první pohled běžná zpráva, kdyby si Mark Shuttleword nevydělal na svůj výlet podnikáním v oblasti elektronického podpisu.
    12:57
    Laurin a Klement
     Konec 19. století se odehrával ve znamení převratných vynálezů, které oslňovaly tehdejší společnost. Do českých zemí dorazila z Evropy módní vlna cyklistiky. Většina kol se dovážela z ciziny a byly potíže s opravami. Tak vznikla příležitost pro podnikání dvou Václavů- Klementa a Laurina. Pronajali si v Mladé Boleslavi dílnu a svou obchodní filosofii vyjádřili jasně: "Hřích na národohospodářských záměrech páše každý, kdo ještě dnes za to, co doma dostati může, peníze do ciziny zanáší."
     15:58
     Ve zkratce
      18:00
      Jak se splňují sny
       Všichni kluci sní o tom, že až vyrostou, budou buď prezidentem, nebo pilotem. Jiřímu Tlustému z Hradce Králové se splnil sen nejenom o létání. Jak vůbec vznikla myšlenka postavit továrnu zrovna na výrobu letadel?
       21:55
       Socialismus a melouchářství
        Jak konstatovalo předsednictvo ÚV KSČ v lednu tohoto roku, "přes některé pozitivní výsledky se v rozvoji služeb nepodařilo dosáhnout pozitivního obratu."
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        5. říjen 2006

        Napište nám