Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Pepíček 8. 8. 2014 22:57 Reagovat 9 2

  Vydržel jsem

  40 minut. Déle nelze i při nejlepší vůli. Omlouvám se všem odborníkům, ale nepochopil jsem.

 • jaja 26. 5. 2011 23:13 Reagovat 0 2

  natáčení

  zdravím , prosím vás , netušíte někdo, kde se točilo? Ta scéna, kde Vendula řve ,,sakra chlapi, kde ste!?" mi strašně připomíná kopec v Kadani u Chomutova , už jsem to zkoumala několikrát a doplatek jsem k názoru, že ta elektrárna vypadá jako "ta naše". Mám pravdu?

 • Katherine 30. 3. 2011 02:02 Reagovat 2 5

  Skvělý počin : :) .....pokračování....

  No popojedu, chtěla bych ještě moc a moc pochválit další 4 hlavní složky filmu, krom hereckých výkonů, to jsou - hudba, kamera, režie a scénář. Hudba se mi líbila už od začátku a naprostě mě zachvátila melancholická nálada skladeb Jana P. Muchowa, pak dynymická, svěží novodobá, mládežnická hudba všech ostatních interpretů. Na kameře se mi hrozně líbí to zkratkovité zachycení děje a smysl pro detail, který umocňuje napjatou atmosféru ve správných místech a momentech. I tu absenci těch všelijakejch ,,letních" filtrů a nálad pravého poledne jak já říkám mi tu naprosto nevadí, tím víc realistější pak obraz je a to dost napomáhá samotnému úmyslu a konceptu věci. No a nakonec režie spolu se scénářem je opravdu poctivá a ta práce je ve finále alespoň podle mě dost vidět. Myslím si že co se týká konfrontace scénáře a osobní zkušenosti vznikají všeobecně ty nejlepší díla, protože do toho dotyčný dá prostě úplně všechno, když se ho to přece bezprostředně týká a má tu nejlepší inspiraci. A jinak je osvěčené, že sám sebe nejlépe interpretuješ, nic neztatíš, nikdo ti nevynadá, když jsou vzpomínky čistě jen tvé. Mám to tak i já :) Na konec bych chtěla popřát tvůrcům hodně zdaru v dalších projektech a musím se připojit k některým již zde vyjádřeným, nybylo by od věci udělat 2ku nebo alespoň nějaké volné pokračování. Nebo natočit něco obdobného. Moc se mi váš styl a pohled na filmovou tvoru líbí. ps. - blogy hrdinek by mohli pokračovat, jak už tady někdo psal, rádi si počtu :) Přeji všem vřelý pozdrav, ahoj, Skvělý počin ! :)

 • Katherine 30. 3. 2011 02:01 Reagovat 2 5

  Skvělý počin ! :)

  Tak tenhle film jsem měla možnost dlouho shlédnout ne jednou, ale neodvážila jsem se. Popravdě řečeno, jsem z něj měla strach. Okolí mi totiž napovídalo, že jde o dost těžký kalibr (drogy, alkohol, jak lze člověk co nejvíce klesnout atd. všek už to znáte ) takže abych z něj raději neměla nějakou depku nepustila jsem si ho, ikdyž jsem ho měla na DVD. Donutila mě až k tomu jistá okolnost - tzv. nuda všedního dně na kolejích. A nelituji toho ! Naopak ! Plesám mu ! Film mě totiž po prvním shlednutí, šokoval na tolik, že jsem si ho v průběhu dalšího týdně pustila asi ještě 4-5x. Na podruhé mě také ještě šokoval, na potřetí fascinoval na po čtvrté okouzlil a na po páté na celý den úplně dezorientoval a spomalil :D Samozřejmě nemusím snad ani zmiňovat, že ve všech případech také rozesmutněl, ale to už je má věc, asi jsem se tak cítit chtěla...Jak zde už mnohonásobně zaznělo (a už mě to i v těch článcích a rozhovorech vážně otravovalo) není to žádný slaďák a trapárna ve stylu ledově moderních bezduchých komediích o mladistvých (viz. Snow-rafťáko-podvraťáci ). Není to ani to co jsem čekala ze začátku, čili nějaký drasťák, dekadent o propadu mladých holek. Je to prostě přesně ten žánr, který je mi nejbližší, nedokážu to přesně definovat asi něco jako psychologické drama nebo tak něco. Já vím že to je roadmovie a komedie, ale já tam cítím hodně té psychologie a sondu do myšlenek hlavně postavy Išky z čehož logicky vyplývá, když vemu v potaz námět, to drama, které se sice hned neprojeví, ale shruba po první třetině už ano a graduje. Je to velice nadprůměrný snímek, jaký jsme tu po 20. letech o mladých lidech ještě neměli. To tabu a to všechno co tu je také určitě ne, ale to je pro mne vedlejší. Pro mě bylo hlavní vidět jak si vede nevyrovnaný člověk s jeho chodem myšlenek a jak se projevuje. To jsem nejvíce reflektovala u právě u Išky, která mi sice z prvu (když jsem viděla film poprvé) nebyla až tak sympatická, ale po těch několika shlédnutích, kdy ve mě emoce už ustály, musím říct, že je to jednoznačně nejlepší postava z filmu a to jak ji ztvárnila Marie Doležalová mě naprosto dostalo a přesvěčilo na 100% že opravdu taková je. Bylo to tak věrohodné, že jsem si musela hned přečíst a vidět všechny její rozhovory abych se ujistila že to co její postava ve filmu pochopila a k čemu dospěla, skutečně ona sama není :) Né opravdu je to tak :) U Sandry i to bylo jasné hned od začátku, ta role jí prostě byla ušita na míru, u ní jsem byla hned přesvěčená, že je to tak trochu ona sama, navíc jí mám zakódovanou přesně v takovém tipu rolí jako tady. Její postava Karolíny mi však byla pořát sympatičtější než postava Venduly - ta mi byla asi nejmíň, ale nemohu neříct, že nebyla dobře zahraná. Naopak, všem postavám jsem věřila to, co prožívaly, bylo to opravdu dost přirozené, jako když se filmujé na společné dovolené navzájem a nic neskrývají.

 • Karel Petřík 1. 12. 2010 21:17 Reagovat 2 5

  Omluva

  Omlouvám se tímto tvůrcům, že jsem na tento film do kina nezašel. Bohužel jsem tehdy podlehl mylnému dojmu (zřejmě nebudu sám), že se jedná o cosi jako "Rafťáky"(nebo jak se ten "majstrštyk" jmenoval) v sukních, což mě bohužel utvrdilo v tom, že na tento film nezajdu. Moje škoda. Vynikající film, zvláště i s přihlédnutím k tomu, že se jedná o debut. Tleskám, tleskám a těším se na další kousek Karin Babinské. A ještě mám potřebu zastat se Davida Kolára. Vyčítat někomu názor na základě toho, že by před kamerou nedal do hromady větu (a kdo to ví?) je asi přibližně stejné, jako bych nemohl říci, že mi ten oběd nechutná, když nejsem kuchař.

 • Gertrúda 27. 10. 2010 15:40 Reagovat 2 5

  Téda

  Čekala jsem (a rozhodně jsem nebyla sama) něco úplně jiného. A okouzlil mě ten film... A hlavně postava Išky... Nemám slov.

 • Karel Přikryl 14. 6. 2010 19:46 Reagovat 4 3

  Podprůměr

  Od začátku filmu čekám, kdy začne nějaký pořádný děj, který upoutá diváka. Avšak film již skončil a já se stále nedočkal. Film mě vůbec nezaujal. Jednalo se o pásmo "obrazů" a událostí puštěných za sebou. Děj žádný, scénář taky nic moc.. je mi jasné, že za svůj názor hned budu napadám. Ale narozdíl od některých ostatních pisatelů jsem uvedl své pravé jméno. Když už kritizuji, tak ne v anonymitě...Nic méně, co hodnotím kladně je hudba Jana P. Muchowa. Ten nezklame nikdy.

 • zanthia 3. 4. 2010 21:58 Reagovat 2 6

  pusinky

  film byl úžasny , chtelo by to dvojku :-)

 • Leniskas 15. 3. 2010 10:42 Reagovat 1 5

  Film

  Mě přijde skvělej film občas vtipnej a Marie Doležalová....byla fakt nejůlepší nejmíň mi sedla Vendula ne jako herecky ale jako postava ....

 • Leniskas 15. 3. 2010 10:42 Reagovat 1 5

  Film

  Mě přijde skvělej film občas vtipnej a Marie Doležalová....byla fakt nejůlepší nejmíň mi sedla Vendula ne jako herecky ale jako postava ....

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (83)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi