Detektiv Steve Carella a jeho kolegové vyšetřují sérii zdánlivě nesouvisejících vražd. Americký film.
Hrají: D. Midkiff, J. Pantoliano, P. Johansson, A. Parkerová, D. McDermott, A. Ferrellová, D. Douglassová, N. Bennett, M. Gross. Režie: Bradford May.

Americký spisovatel Evan Hunter (vl. jm. Salvatore Lombino, nar. 1926 v New Yorku) napsal okolo dvaceti románů, z nichž nejznámější je patrně Džungle před tabulí (zfilmovaná v r. 1955), a pracoval i jako filmový scenárista (např. u Hitchcockových Ptáků - 1963). Konzumentům kriminální literatury jeho jméno moc neřekne, zato když se poví Ed McBain, každý příznivec dobré detektivky si vybaví fiktivní americké velkoměsto Isola (připomínající New York) a policisty z jeho 87. revíru, neúnavně řešící zapeklité kriminální případy. Pod tímto pseudonymem totiž Hunter napsal téměř padesát románů o 87. revíru a také dalších dvacet knih obdobného žánru, jejichž hrdinou je soukromý detektiv Matthew Hope. McBainovy detektivky byly už od konce 50. let předmětem zájmu filmařů a několikrát byly jejich adaptace dokonce přeneseny do naprosto odlišného prostředí - do japonského velkoměsta (Nebe a peklo - 1963, r. Akira Kurosawa) a také na francouzskou Riviéru (Bez motivu - 1971, r. Philippe Labro). Televizní adaptace jeho knihy Sníh se snaží co nejvíce přiblížit duchu předlohy, od realistického zaznamenání běžných policejních postupů až po fyzickou podobu hlavních postav, mnohokrát v McBainových románech detailně popsaných.

Detektiva Steva Carellu ztělesnil převážně televizní herec Dale Midkiff (nar. 1959), který se prosadil úlohou rokenrolového idolu v televizním snímku Elvis a já (1988), natočeného podle biografické knihy Priscilly Presleyové, a jehož nejznámější rolí je postava policisty z 22. století Darrena Lamberta ve vědecko-fantastickém krimiseriálu Time Trax (1993-95).

Jeho partnera, holohlavého Meyera Meyera hraje Joe Pantoliano (nar. 1954), známý představitel vedlejších postav z filmů jako La Bamba, Říše slunce, Půlnoční běh, Uprchlík či Kongo.

McBainovu předlohu scenáristicky zpracoval Larry Cohen, známější jako režisér hororů a bizarních akčních filmů (It´s Alive - 1974), režii vedl zkušený televizní veterán a někdejší kameraman Bradford May.

Napište nám