Tento let je pojištěn proti všem pohromám! Pokud vás potká něco nečekaného, stále zůstává naděje na přežití. Americká parodie na katastrofické filmy.
Hrají: R. Hays, J. Hagertyová, L. Bridges, P. Graves, W. Shatner a další. Scénář a režie Ken Finkleman

Na komerční úspěch komedie Připoutejte se, prosím!, navázali američtí filmoví tvůrci v jejím volném pokračování.

Znovu si přitom vzali za cíl svého humoru celou vlnu katastrofických filmů natočených v sedmdesátých letech.

Velká letecká společnost připravila pro zájemce první let na Měsíc v nejnovějším letadle. Jedním z členů posádky je letuška Elaine Dickinsonová, která v této akci vidí jedinečnou příležitost, jak se profesionálně prosadit. Její bývalý přitel Ted Striker se o odletu letadla, jež vůbec není v dokonalém technickém pořádku, dovídá na nemocničním lůžku. Celou akci sledují všechna media v přímém přenosu. Mezi cestujícími je maniak s bombou a samotná katastrofa letadla je takřka neodvratná. Přesto není všechno úplně ztraceno. Tedovi se sice již nepodaří zabránit startu letadla, ale v posledním okamžiku se alespoň dostává na jeho palubu jako pasažér. Co čeká cestující v dalších okamžicích, to zatím nikdo netuší…

Přestože scénář nepřipravila slavná trojice tvůrců Jim Abrahams, bratři David a Jerry Zuckerové, parodie také tentokrát nabízí řetězec gagů, vtipů, černého humoru a bláznivé nadsázky a mnoha filmových citací.

Hlavní postavy opět ztělesnili Robert Hays a Julie Hagertyová.

Hrají: R. Hays, J. Hagertyová, L. Bridges, P. Graves, W. Shatner a další. Scénář a režie Ken Finkleman

Napište nám