Kdo zavraždil režiséra Weyra? Oblíbený cyklus detektivních příběhů s hádankou (1992). Hrají: Z. Adamovská, P. Kostka, P. Zedníček, R. Brzobohatý, M. Zounar, G. Wilhelmová, V. Křížová, V. Vrabec a další. Scénář napsal na motivy stejnojmenné knihy J. Škvoreckého D. Klein. Kamera V. Opletal. Režie D. Klein

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Josef Škvorecký (1924–2012) se vedle románové tvorby inspirované vlastními zážitky s oblibou už od šedesátých let věnoval také detektivnímu žánru. Podle jeho povídkové předlohy vznikl v ČT cyklus detektivek, který uvádíme v roce, kdy si připomínáme pět let od autorova úmrtí.

Na obrazovku České televize se vrací oblíbený seriál detektivních příběhů, v němž jeho autoři záměrně porušují některá z pravidel, na kterých podle pátera Knoxe stojí čistota detektivního žánru. Uvádět ho bude sám pan režisér D. Klein.
Při premiéře v roce 1992 se seriál vysílal živě a základní otázka byla tehdy soutěžní. Ale i při reprízách si diváci mohou vyzkoušet svůj postřeh, tentokrát nesoutěžně. Správnost své dedukce si pak mohou ověřit v závěru každé epizody.
V prvním příběhu je ve své vile zavražděn režisér Weyr (R. Brzobohatý). Smrt zprvu vypadá jako sebevražda, protože Weyr zemřel po požití většího množství léku, který užíval. Prokáže se ale, že šlo o vraždu… Které z pravidel bylo porušeno? Koho nakonec policie usvědčí jako pachatele? Záhadu pomůže rozřešit zpěvačka Eva Adamová (Z. Adamovská), která jako hlavní postava prochází všemi deseti díly tohoto detektivního cyklu.

Josef Škvorecký
spisovatel

Josef Škvorecký

* 27. 9. 1924

† 3. 1. 2012


Stopáž67 minut
Rok výroby 1992
 ST AD 4:3
ŽánrSeriál