Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hrošík si vystřihuje a od vystřihování je jen kousek ke hře na opravdového holiče. Děda se přidá a při hře vezme za své paruka hroší maminky, kterou se budou muset pokusit co nejlépe spravit.

Původní série loutkových grotesek o hroším dědovi a vnoučkovi. Každé ráno hroší maminka a tatínek odjíždějí do práce a ti dva zůstanou spolu sami doma. Hry a nápady, kterými si krátí čas, jsou plné fantazie a vzájemného pochopení. Jsou zkrátka takové, že by jim je lidské děti mohly závidět, vždyť je vidět, že i uvnitř toho nejmenšího domečku si s trochou dobré vůle lze hrát na celý svět!

Úsměvné příběhy jsou sice bez komentáře, ale přesto se v nich povídá – dědovi propůjčil svůj hlas Jiří Lábus a vnukovi Barbora Hrzánová. Jenomže mluví svou řečí – mluví spolu hrošsky! A je na vás, milí diváci – zda jim porozumíte!

Seriál pro Českou televizi vzniknul ve studiu HAFAN FILM, které originálním způsobem rozvíjí klasickou českou metodu loutkové animace. Autorem námětu i scénáře, výtvarníkem i režisérem seriálu je Jan Balej, hudbu složil Karel Holas z Českomoravské hudební společnosti, kameramanem byl Miloslav Špála, animátorem Alfons Mensdorf-Pouilly. Dramaturgem seriálu byl Jan Kutálek.

Stopáž7 minut
Rok výroby 2000
 ST 4:3