O výchově asistenčních psů

Když se řekne asistenční pes, většina lidí si představí pejska, který pomáhá člověku se zrakovým postižením. Nemusí to být však vždy nevidomý, kdo ocení pomoc a společnost takového psa. A právě proto je důležité podpořit výcvik vodicích, signálních, asistenčních a canisterapeutických psů, kteří jsou významnou pomocí pro děti i dospělé se zrakovým, sluchovým, tělesným a kombinovaným postižením.

Spojili jsme síly s organizací Pestrá – psí asistence, která se věnuje bezkotcovému výcviku pejsků, a zapojili do pomoci i naše zaměstnance, kteří se tak stali dobrovolníky při výchově cenných parťáků pro život. Irena, Přemek a Markéta si osvojili na několik měsíců štěňata Chance, Izzy a Beatrix. Jen dobře vychovaný pejsek může odstartovat dráhu asistenčního psa.

Zhruba po roce a půl budou pejsci předáni do profesionálního výcviku. Tam už jsou psi vybíráni a cvičeni vždy na míru klientovi, dle jeho individuálních potřeb a životního stylu. Trénink probíhá výhradně v domácím prostředí odborných trenérů. Během této fáze je ale pejsek zároveň v kontaktu i s budoucím klientem.

Chance, Izzy i Beatrix se okamžitě stali součástí České televize a my budeme rádi, když jim v jejich budoucí profesi budete fandit společně s námi. Přečtěte si o nich více v sekci #stenevCT Chance a Izzy.

Více o potřebě asistenčních psů najdete v reportáži pořadu Chcete mě?

 

Cvičíme psí parťáky, kteří pomáhají

Cvičíme psí parťáky, kteří pomáhají