Fresh Film Fest 2013

Master Class s Angelou Schanelec

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11  
Sdílet
| Poslat odkaz

Host: Angela Schanelec, přední představitelka Berlínské školy

Angela Schanelec je jednou z předních a významných představitelek Berlínské školy, jednoho z nejdůležitějších hnutí současné evropské kinematografie, které představuje v současnosti jistou tendenci v německé kinematografii. Ve snímcích filmařů Berlínské školy (kromě Angely Schanelec např. Christian Petzold, Ulrich Köhler, Christoph Hochhäusler, Valeska Griesbach a další) rezonují termíny jako pomalé tempo, výstižnost, melancholičnost, každodennost či reálný čas s novou, závratnou naléhavostí. Jsou to křehké, jednoduché příběhy zprostředkované dlouhými záběry, velmi civilní stylem kamery.

Angela se narodila roku 1962. Vystudovala herectví ve Frankfurtu nad Mohanem. Jako herečka pracovala několik let na divadelních scénách v Hamburku, Berlíně a Bochumi. Od roku 1990 studovala na již zmíněné věhlasné berlínské škole Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, kde absolvovala filmem Das Glück meiner Schwester (Štěstí mé sestry), jenž byl oceněn Cenou německé kritiky. Z její filmografie můžeme jmenovat snímky Prag, März 92 (1992), Ich bin den Sommer über in Berlin geblieben (1993), Plätze in Städten/Places in the City (1997/98), který byl promítán na festivalu v Cannes v sekci Un Certain Regard, a Mein langsames Leben/Passing Summer (2001), který byl prezentován v sekci Fórum na Berlinale.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

  • Fresh Film Fest - malí i velcí fanatici v nás

    14. 8. 2013

    Praha - Nový snímek Terrence Malicka To The Wonder, kontroverzní dokument o Googlu, mladého Tima Rotha jako skinheada či retrospektivu Alana Clarka zahrnuje program 10. ročníku Fresh Film Festu. Koná se od 28. srpna do 1. září a jeho hlavním tématem je fanatismus. "Volíme téma vždycky tak, aby se nějakým způsobem dotýkalo toho, co považujeme za důležité, aktuální. Koneckonců každý v sobě máme svého malého fanatika. Fanatismus byl původně chápán i jako něco pozitivního, jako umanutí, zápal pro určitou věc, teprve později získal negativní význam. Filmy, které jsme vybrali, obsahují obě polohy," poznamenal k tématu umělecký ředitel FFF Jan Stehlík. V porotě mimo jiné zasedne německá herečka a režisérka Angela Schanelecová, jejíž masterclass odvysílá web ČT24 v přímém přenosu.

  • Jako psi! Fresh Film Fest bude fanatický

    29. 7. 2013

    Praha - Fanatismus je tématem desátého Fresh Film Festu, filmového festivalu zaměřeného na debutovou a studentskou tvorbu. "Pojímáme ho v širokém záběru, od individuálních obsesí až po společenské jevy," prozradila ředitelka FFF Radka Weiserová. K tématu se v programu vztahuje například kolekce snímků britského politicky provokativního režiséra Alana Clarka. Letošní FFF začíná 28. srpna, potrvá do 1. září.

Stopáž: 67 minut – Rok výroby: 2013 – L
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme.

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje