Pavel Jandourek

režisér

narozen 20. července 1963

Po studiích na Vysokém učení technickém byl zaměstnán v Československé televizi jako asistent kamery, pak do roku 1991 byl v audiovizuálním centru VUT režisérem edukativních a zakázkových filmů. Současně absolvoval dálková studia na pražské FAMU na katedře dokumentární tvorby. Od roku 1991 je jako režisér a scénárista ve svobodném povolání a pravidelně spolupracuje s Českou televizí a jinými producentskými firmami.

Natočil na dvě desítky krátkých dokumentů z cyklů Cestománie, Jak se žije…, Genus, Zpověď, www.eXtravýzva.cz, Echo Febiofestu 2006, Extrém, Banánové rybičky a další. Režíroval televizní inscenaci o Janu „Eskymo“ Welzlovi Požírač medvědů (1996). Mezi jeho další projekty patří např. komický pořad Komediograf (2004), historická rekonstrukce ságy rodu Baťů s názvem Vznik a pád království ševců (2004), dále profil a koncert známé skupiny pod titulem Akce Kryštof – 10 let (2004), pohádka O kominickém učni a dceři cukráře (2007), Velkofilm (2007), Sejít z cesty (nyní ve výrobě). Natáčí také reklamy, videoklipy a jiné televizní pořady.

Jeho rukopis nese i původní výpravná pohádka České televize oceněná na 37. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana nazvaná Království potoků (2005), která vznikla ve spolupráci s Televizním studiem Ostrava. Vypráví o zkoušené lásce, záhadě medailonů, tajemné princezně a dvou čtverácích, kteří hodně pomohou i popletou. Podílel se rovněž režijně na třech částech seriálu Strážce duší, který také vznikl v Ostravě. V současné době se věnuje převážně tvorbě pro děti např. MAHARAL – Tajemství talismanu, v němž si zahrály i některé dětské osobnosti, které se objeví v seriálu 4teens.

Odkazy

Fotografie