Sirotek Tomáš na cestě za svým vysněným řemeslem narazí na řadu překážek, ale i na krásnou cukrářovu Elišku.
Režie: Pavel Jandourek. Scénář: Alena Bartošíková, Václav Holanec. Hrají: Zuzana Čisáriková-Slavíková, Jana Glocová, Jan Grygar, Oldřich Hajlich a další.
O kominickém učni a dceři cukráře

Sirotek Tomáš (T. Materna) musel nastoupit do učení ke kominickému mistru Dýmalovi (P. Zedníček) a podřídit se tak rozhodnutí svého strýce. Začátky nebyly vůbec lehké. Vydržel mistrovo svérázné "učení" i všechna příkoří jeho hašteřivé manželky a naučil se všemu, co patřilo ke kominickému řemeslu. Přesto snil o tom, že jednou bude pekařem, jako byl táta. Měl štěstí, že si ho vybral do učení cukrářský mistr, který rozpoznal jeho šikovnost a chuť do práce. To druhé řemeslo mu doslova učarovalo. Aby se však dokázal v tomto novém prosadit, musel ještě překonat řadu překážek, především však nástrahy svého rivala, cukrářského učně Vojtina. Velkou oporou mu byla cukrářova dcera Eliška (A. Neubauerová) a za svou houževnatost a píli byl Tomáš nakonec odměněn.

Na 39. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana získal snímek Zvláštní cenu poroty za dílo s nejvýraznějším morálním akcentem.

Napište nám