Leonardo DiCaprio

herec

narozen 11. listopadu 1974

Idol dívčích srdcí, talentovaný americký herec a producent, který se nesmazatelně zapsal do filmové historie jako chudý a srdečný mladík Jack Dawson ve velkofilmu Titanic.

Leonardo Wilhelm DiCaprio se narodil v americkém Los Angeles jako jediný syn ilustrátora undergroundových komiksů, napůl Itala a napůl Němce, a jeho ženy, sekretářky německého původu s ruskými kořeny. K výběru jména pro očekávaného syna prý došlo při návštěvě italského muzea u obrazu Leonarda da Vinci. Už rok po narození syna se manželství Leonardových rodičů rozpadlo, a tak budoucí herec vyrůstal jen s matkou.

První zkušenosti před kamerou získával Leonardo DiCaprio v televizních reklamách a výchovných snímcích, až později v seriálech a filmech. Jako mladého talentovaného herce ho mohli diváci vidět např. ve filmu Jedovatý břečťan, Dospívání po americku nebo po boku Johnnyho Deppa jako mentálně handicapovaného bratra Arnieho ve snímku Co žere Gilberta Grapea, za což byl nominován mj. na Oscara. Jeho popularita a váženost stoupala.

Následovaly významnější role a filmy, mezi nimiž nechyběl romantický snímek Romeo a Julie, který z Leonarda coby revoltujícího zamilovaného mladíka udělal nový sexsymbol a dal vzniknout pojmu leománie. O rok později šílenství po DiCapriovi propuklo naplno, když se objevil po boku Kate Winsletové v romanticko-katastrofickém fenoménu podle skutečné události, v oscarovém Titanicu, jenž herci přinesl spoustu peněz, obrovskou slávu, ale také nešvary postihující všechny celebrity.

Žádný z dalších dosud natočených snímků s Leonardem DiCapriem věhlas potopené obří lodi asi zatím nepřekonal, přesto jich má tento skvělý herec na svém kontě dostatek, např. Celebrity, Muž se železnou maskou, Pláž, Gangy New Yorku, krimikomedii Chyť mě, když to dokážeš, Letec, Skrytá identita, Krvavý diamant, Nouzový východ, Labyrint lží, Prokletý ostrov, sci-fi Počátek, western Nespoutaný Django nebo drama Velký Gatsby.

Soukromí Leonarda DiCapria není nijak skandální, takže se v médiích moc neřeší.  Za své přítelkyně si dosud vybíral převážně známé modelky a zatím se neoženil. Podporuje ochranu životního prostředí a věnuje se různým humanitárním činnostem.

Odkazy