Jan Reinisch

režisér

narozen 1964

Vystudoval filmovou a televizní katedru FŽ UK v Praze. Počátkem devadesátých let pracoval jako filmový recenzent a reportér deníku Mladá fronta a týdeníku Reflex. Poté působil jako dramaturg, reportér a režisér v pořadech Na vlastní oči a Občanské judo televize Nova, dále pak v České televizi (pořady Šedesátka, Suma sumárum, Fenomén dnes, Pološero, Reportéři ČT), ve studiu FEBIO (Cestománie, Genus, České milování) a v televizi Prima (dokumentární cyklus Eurorodina). Jako režisér a kameraman získal v letech 1998–2000 ocenění UNHCR za válečné reportáže z Kosova, Čečenska a Palestiny, r. 2004 cenu Elsa za pořad Štěstí.

Pro kreslíře Káju Saudka napsal scénáře ke komiksům 31. případ majora Zemana, Cesta hrdinů a Šarlatáni. Režíroval jeden z prvních českých docusoapů Zlatí hoši (2010). Pro ČT nyní kromě titulu Pot, slzy a naděje dokončuje další docusoap s názvem Domeček z karet.

Je jedním z nejzkušenějších tvůrců žánru docusoap v České republice, hlavní důraz klade na autenticitu záznamu a citlivý přístup k protagonistům, což se u projektu zaměřeného na dětské hrdiny ukázalo být nedocenitelné.

Odkazy

Fotografie