iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 4. 2019
21:50 na ČT2

1 2 3 4 5

24 hlasů
19302
zhlédnutí

Peklo pod španělským nebem

Reportér Stanislav Motl nachází stopy českých a slovenských účastníků krvavé občanské války, která před osmdesáti lety zpustošila Španělsko.

52 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Libor Pečený 9.5.2019 13:04 (!) reagovat 0 + - 0

Díky...

...St.Motlovi za vše co na poli objevování pozapomenuté historie podniká. Je to opravdový, poctivý historik. Ještě jednou díky a přeji mnoho energie do dalšího bádání.

Jaroslav Navrátil 2.5.2019 23:09 (!) reagovat 2 + - 0

Díky panu Motlovi

Před dvěma roky jsem na některých těchto (i jiných) místech španělské občanské války byl s jedním rakouským klubem. Po Madridu nás také provázela paní Almudena Cros, v Benicassim věděli velmi dobře nejen o chirurgovi Bedřichu Kischovi, ale i o Františku Krieglovi (který organizoval zdravotní službu na frontě); v nemocnici Komenského byla i jedna česká lékařka.
Pan Motl použil o interbrigadistech slova "nezištnost" a "mezinárodní vzedmutí". Jsou to správná slova a patří mu dík, že nám kvalifikovaně a poutavě připomněl tu naši historii, na kterou můžeme být nezpochybnitelně hrdí.

Vit POKORNY 2.5.2019 9:47 (!) reagovat 1 + - 0

Španělská občanská válka

Pro mnoho Čechů málo známé téma předvečeru 2. sv. války... Vlastně si říkám, proč se o tomto defakto "1. dějství" 2. sv. války mluví jako o "předvečeru", když to byl skutečně první střet Světa s Hitlerem a Mussolinim?!

Každopádně si určitě zaslouží více pozornosti, než kolik jí doposud bylo věnováno.

Radmila 1.5.2019 12:35 (!) reagovat 0 + - 0

Proč takové pořady nejsou na ČT1 v hlavním vysílacím čase?

Související