iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 5. 2011
13:30 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1351
zhlédnutí

Knižní svět

Nejkrásnější česká kniha roku 2010 — Mariusz Szczygiel: Udělej si ráj — Výletníkům

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na úvod: Nejkrásnější česká kniha roku 2010

  0:13 do playlistu

  Na úvod: Nejkrásnější česká kniha roku 2010
  Tou na pohled asi Nejkrásnější českou knihou roku 2010 bude pro většinu čtenářů ta, která vyhrála v kategorii katalogů: velká obrazová publikace vydaná k výstavě Karla Škréty, kterou na přelomu roku uspořádala pražská Národní galerie. Výhodou soutěže o nejkrásnější českou knihu však bývá, že má vždycky více vítězů. V krásné literatuře letos vyhrály Perverše Martina Peciny z nakladatelství Host, z knih pro děti a mládež se porotě nejvíc líbila Noemova archa Terezy Říčanové a Baobabu. Mezi odbornými knihami vyhrála práce Rostislava Šváchy a kolektivu o libereckém Sdružení inženýrů a architektů SIAL. A stejné nakladatelství, které ji vydalo, Arbor vitae, zvítězilo i v kategorii knih o výtvarném umění: zde vyhrála kniha Terezy Bruthansové o designérce Libuši Niklové. Krásných knih bylo u nás v minulém roce dost. Tak ať se jich co nejvíc dostane ke čtenářům!

 • Nové knihy – pro dospělé

  1:16 do playlistu

  Nové knihy – pro dospělé
  Miloš Urban: Boletus arcanus (Argo) Hallgrímur Helgason: 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr (Plus) Vladimir Nabokov: Bledý oheň (Paseka)

 • Reportáž: Literatura a masová média

  3:57 do playlistu

  Reportáž: Literatura a masová média
  Nestává se každý den, aby mezi hosty literární sešlosti, avizovanými na pozvánce, byla tak silná sestava jako v sále Boženy Němcové Památníku národního písemnictví o posledním dubnovém úterku. Literární vědec Petr A. Bílek jako přednášející, geolog Václav Cílek jako prorok, Boris Hybner coby glosující klaun, a spolu s nimi, byť v „imaginární“ podobě i James Bond a major Zeman! Ti všichni, jak se ukázalo, měli co říci na téma Literatura a masová média. O tom, jak masmédia zkreslují informace – a co proti tomu dělat.

 • Téma týdne

  6:36 do playlistu

  Téma týdne
  Výletníkům – Cesty za krásou a poznáním – Turistický lexikon ČR (Olympia); Miloš Anděra: Národní parky střední Evropy (Slovart)

 • Nové knihy – literatura faktu

  10:16 do playlistu

  Nové knihy – literatura faktu
  Miroslav Koloc: Ustavičné senzace poutníka Karla Hynka Máchy (Triáda) Po stopách Velkého Mokasína (Galén) Kateřina Horníčková, Michal Šroněk (eds.): Umění české reformace (Academia)

 • Kniha týdne

  12:52 do playlistu

  Kniha týdne
  Mariusz Szczygiel: Udělej si ráj (Jaroslava Jiskrová – Máj)

 • Na návštěvě u překladatele z ruštiny Ondřeje Mrázka
 • Nové knihy – pro děti

  21:07 do playlistu

  Nové knihy – pro děti
  Jiří Žáček, Pavel Jurkovič: Jak počítají koťata (Portál) Zdeněk Kukal: Geologická abeceda (Mladá fronta) Mike Mignola, Christopher Golden: Baltimore (Triton)

 • Stálice a nové lásky

Přehrát vše

Související