iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 9. 2016
11:25 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
3921
zhlédnutí

Svatořečení Matky Terezy

Bohoslužba, při které papež František prohlásí Matku Terezu za svatou.

95 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Anna Krzystková 4.9.2016 21:23 (!) reagovat 2 + - 2

Poděkování

Velké díky České televizi 2 za dokonalý přenos bohoslužby se svatořečením Matky TErezy, pohotovým a perfektním překladem do češtiny, možností vidět záznam i mimo dobu přímého přenosu!

Antonín Požár mladší 5.9.2016 18:19 (!) reagovat 0 + - 0

hodnocení přenosu kanonizace

Přenos byl dobrý, musím ČT vytknout jen jednu, dost zásadní věc. Agnes Gongxa Bojxhiu, tj. svatá Matka Tereza NEPOCHÁZÍ z Albánie ! Je to makedonská (!) Albánka, narodila se ve Skopje, hlavním městě Makedonie, kde žila až do svého vstupu do řeholní kongregace loretánských sester .... . Přestaňte prosím opakovat nesmysl šířený už desítky let některými novináři - je to dost neprofesionální . Jinak to byl dokonale zvládnutý televizní přenos, děkuji .

Roman Doležal 7.9.2016 18:01 (!) reagovat 0 + - 0

Dotaz

Máte pravdu, Opravdu nelze nalézt mizernější způsob kterak mrhat koncesionářskými poplatky.

Agnes Bojaxhiuová je důkazem toho, že jsou náboženství coby nedoléčené vředy lidstva nebezpečím i v této době.

Ostatně dokumentaristé Tariq Ali a Christopher Hitchens už v roce 1994 natočili dokument „Anděl pekla“ jehož je ústřední postavou.

Nejen nedostačující zdravotní a sociální péči, kterou ve svých útulcích poskytují řádové sestry ale především prožité utrpení způsobené odpíráním utišujících prostředků jež mělo umírající "přiblížit Kristu" dalo základy „kultu smrti a utrpení“.
Bojaxhiuová Hitchensovi sama přiznala, že „je krásné vidět chudé a nemocné, jak trpně přijímají svůj úděl a trpí jako Kristus o pašijích. Svět je jejich utrpením bohatší.“

Související