iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 5. 2017
21:55 na ČT2

1 2 3 4 5

105 hlasů
82474
zhlédnutí

Ještě jsem nedokouřil své poslední viržínko

Profesor Josef Koutecký – zakladatel dětské onkologie v Československu, milovník hudby i života v dokumentárním portrétu Šárky Maixnerové

51 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Mirek 23.5.2017 13:31 (!) reagovat 23 + - 0

Dokument

Uzasny dokument o uzasnem cloveku, clovek hned premysli o tom dnesnim svete a shonu jinak, pri poslouchani tohoto velikana

Andrea Špeldová 18.5.2017 8:10 (!) reagovat 24 + - 0

Naplněný život

Krásný dokument o ryzím člověku

Ilona 17.5.2017 18:33 (!) reagovat 26 + - 0

Dojetí

To bylo krásné...

Vikina 17.5.2017 16:04 (!) reagovat 24 + - 7

Pan profesor

je klasickou ukázkou patriarchátu, z něhož dnešní genderky omdlévají - vlastně se divím, že to dnešní multíky cenzurovaná televize vůbec natočila. Je svědectvím šťastných dob, kdy se manželství nerozpadala, protože nejen že byly jasně rozděleny role, ale současně byla vyžadována od každého i zodpovědnost a každý ji také přijímal.

Vikina 17.5.2017 1:32 (!) reagovat 14 + - 11

Tristní poznámka

vydupal založení dětské onkologie. praví se v dokumentu. Já bych rád podotkl, že ji vylámal ještě na komunistech, na to zlém režimu. Jestlipak by měl šanci u dnešních našich politiků? Uvědomuje si někdo celou tu absurditu?

Věra 18.5.2017 22:48 (!) reagovat 8 + - 0

Žádná absurdita

to nebyla, občas (i když ne moc často) člověk narazil na rozumného nadřízeného, který měl všech pět pohromadě a nechyběl mu zdravý selský rozum. Pan profesor Koutecký takové štěstí měl, jeho šéf na tehdejší Dětské klinice v Sokolské ul. svolení k založení dětské onkologie dal. Ono už to bylo nanejvýš nutné, protože nádory u dětí přibývaly a postiženy byly pochopitelně i děti zasloužilých komunistů, včetně těch nejvyšších.

Marcela 16.5.2017 22:48 (!) reagovat 49 + - 0

poklona

Úžasný a inspirativní člověk. Smekám před panem profesorem - před jeho otevřeností a pokorou, a jsem ráda, že ČT přinesla tento portrét. Pan profesor je pro mě představitelem u nás již téměř neexistující elity v tom nejlepším smyslu slova. Naše společnost v době úpadku a buranství na nejvyšších místech potřebuje víc takových vzorů. Oceňuju i to, že se tvůrci rozhodli otevřeně prezentovat také křesťanskou dimenzi života pana profesora. Myslím, že je v naší společnosti a někdy i na ČT zbytečně opomíjena nebo i tabuizována. Je moc dobře, že byl pan profesor ochoten pořad natočit.

Tomáš Kráčmar 21.5.2017 21:16 (!) reagovat 7 + - 1

S dojetím a s pokorou.

S dojetím jsem sledoval tento kvalitní dokument. Osobnost pana profesora vyzařuje všechny lidské ryzí vlastnosti, niterný zájem o mezilidské vztahy, o veškerou živou přírodu, o krásnou hudbu; jeho projevená víra pak vše umocňuje a působí hojivým klidem na lidskou duši(doplněno o upřímné vyznání dobra v lidské duši a z ní plynoucí víru v Boha společně s opatem strahovským Josefem Pojezdným). Mnohokrát děkuji všem, kteří se o uvedení pořadu v ČT zasloužili.

Související