iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 10. 2017
22:00 na ČT2

1 2 3 4 5

8 hlasů
21208
zhlédnutí

Martin Luther: Pouhou vírou

Oslavy pětistého výročí evropské reformace a život a odkaz Martina Luthera, který zveřejněním 95 tezí změnil svět.

52 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Dennis Olley 18.10.2017 0:57 (!) reagovat 1 + - 1

Pořad krásně ukazuje ...

jak složitým vývojem musela Evropa projít, aby nakonec došlo úspěšně k odluce moci církevní a světské. Právě ta nakonec umožnila vznik sekulárních států, kde je možné vyznávat mnoho různých náboženství, ateismus a měla přímý vliv i na vznik demokracie našeho typu se značnou tolerancí. Jak velký rozdíl proti islámu, kde Korán z podstaty věci reformu neumožňuje (slovo přímo od boha nemůže být zpochybněno - měněno), který stále zůstává náboženstvím politickým, tedy přímo zasahuje do života lidí, společnosti, státu. Nezná toleranci k jiným vírám (ateismu), proti Židům veřejně vystupuje, hlásá jejich likvidaci a nezná nic takového jako rovnost pohlaví, náboženství, lidí. Vždy je nadřazen jen on, a každý kdo se pokusí islám opustit by měl být zabit. Určitě, za mnoho set let dojde ke sjednocení civilizací ve světě, lidé budou jednotní a Zemi budou chápat jako jediný domov, dokáží přejít rozdíly, které mezi sebou mají. Dnes však ještě ne, dlouho ne. Všichni, kdo se dnes pokouší tento proces uspíšit, ať už v dobré víře multikulturalismu, či jen z ekonomických popudů ekonomické globalizace, vedou svět do další příšerné války.

Konrad Heczko 17.10.2017 22:09 (!) reagovat 2 + - 1

Dekuji.

Osobne si myslim, ze reformace prospela zapadni civilizaci mnohem vic, nez treba osvicenstvi - at si katolici skripou zuby jak chteji.
Jedinym prehmatem v poradu byla prochazka "Luthera" v muzeu holocastu v Berline - zel, byl to zaryty antisemita (dohledejte si to, pokud to nevite).
Ale i tak diky!

Související