iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 2. 2021
21:05 na ČT1

1 2 3 4 5

29 hlasů
85487
zhlédnutí

Reportéři ČT

Vítězství za petky — Ve stínu prokurátora — Dubčekův domek

39 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vítězství za petky

  0:41 do playlistu

  Vítězství za petky
  Už přes čtyři měsíce policie vyšetřuje fotbalový skandál týkající se ovlivňování utkání. Jeho hlavní aktér Roman Berbr mezitím opustil vazbu a dva další obvinění promluvili o tom, jak se v českém fotbale v uplynulých letech podvádělo. Rozhodčí měli za peníze ovlivňovat zápasy kvůli postupu v tabulce, ale i sázkám. Více v reportáži Adély Paclíkové a Ondřeje Golise.

 • Ve stínu prokurátora

  18:04 do playlistu

  Ve stínu prokurátora
  Každodenní šikana, ústrky a neustálá hrozba návratu do vězení. Tak vypadal takzvaný ochranný dohled, který komunistická justice využívala proti svým politickým a ideovým odpůrcům. Před rokem vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková slíbila, že se zasadí o jejich odškodnění. Dodnes se ale nic nestalo. Natáčeli Klára Filipová a Karel Vrána.

 • Dubčekův domek

  28:40 do playlistu

  Dubčekův domek
  etos uplyne sto let od narození Alexandra Dubčeka. Československý politik a jeden z iniciátorů pokusu o reformu socialismu v roce 1968 se narodil ve slovenském Uhrovci, dětství ale prožil v Sovětské svazu, kam jeho rodiče odjeli budovat socialismus. V kyrgyzském Biškeku dodnes stojí dům, který tu postavila rodina Dubčekových. Na místě natáčel Tomáš Vlach.

Přehrát vše

Související