iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 9. 2018
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

23 hlasů
28007
zhlédnutí

Reportéři ČT

Z Černošic až do Bruselu — Dvě tváře Švédska — Konec slavné značky

39 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Z Černošic až do Bruselu

  0:57 do playlistu

  Z Černošic až do Bruselu
  Malá obec Černošice bude řešit velký problém. Bude rozhodovat, jestli je Andrej Babiš ve střetu zájmů, tedy stejnou otázku, jaká minulý týden přistála na stole Evropské komise. Do Černošic, které jsou spádovou oblastí i pro premiérovo bydliště v Průhonicích, se téma dostalo po zjištění Transparency International. Ta našla na Slovensku důkaz, že převedení firmy Agrofert do svěřenského fondu je pouze formální, Andrej Babiš má podle tamních rejstříků podnik stále pod kontrolou. Natáčela Jana Neumannová.

 • Dvě tváře Švédska

  13:29 do playlistu

  Dvě tváře Švédska
  V uplynulých týdnech kdekdo tipoval, jak dopadnou švédské volby. Z tématu, kterému v minulosti nevěnovalo zahraničí velkou pozornost, se stala celoevropská záležitost. Černý kůň, Švédští demokraté, kteří se profilují jako protiimigrantská strana, nakonec uspěli méně, než se čekalo. Ale i tak je to jejich historický úspěch, který jim umožňuje zásadně ovlivnit švédskou politiku. Už nyní dokázali prosadit otázku migrace jako zásadní téma voleb. Oficiální výsledky včera potvrdily, že těsně zvítězila levicová koalice vedená Sociálními demokraty. Ve Švédsku natáčela Tereza Engelová.

 • Konec slavné značky

  25:29 do playlistu

  Konec slavné značky
  Slavný strojírenský kolos ČKD je dnes v konkurzu. S velkou pravděpodobností zanikne i kdysi věhlasná ochranná známka. Osud průmyslníků, po kterých dostala značka jméno, není přitom veřejnosti moc znám. Kolben s Daňkem společnou firmu nikdy neměli a příběhy jejich potomků jsou v mnoha ohledech přímo protikladné. Zapomenutou minulost odkrývá reportáž Davida Vondráčka.

Přehrát vše

Související