iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 5. 2016
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
18821
zhlédnutí

Reportéři ČT

Čáp přinesl klokany — 4x okradení skauti — Špion z Brna

42 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Čáp přinesl klokany

  1:02 do playlistu

  Čáp přinesl klokany
  Andrej Babiš přivítal minulý čtvrtek na farmě Čapí hnízdo prezidenta republiky. Společně pokřtili dvě klokaní samičky za účasti dětí z fondu Klokánek. Kromě charitativní akce to byla ukázka spojenectví dvou politiků, kteří k sobě neměli vždycky blízko. Ministr financí mohl Miloše Zemana pohostit v areálu, ke kterému se ještě před několika lety neznal. V naší reportáži ukazujeme na nové nesrovnalosti, které se týkají vlastnictví Čapího hnízda. Tato otázka je důležitá s ohledem na to, zda měla firma nárok na čerpání 50 milionové dotace od Evropské unie, více reportér Lukáš Landa.

 • 4x okradení skauti

  13:50 do playlistu

  4x okradení skauti
  Minulý týden se hodně mluvilo o skautech, kterým policista zabránil zpívat hymnu na hradním nádvoří. Bez veřejného zájmu mnoho let zůstává, jak skauti přišli o dům s pozemky v hodnotě desítek milionů korun. Areál Prknovka v Kolovratech u Prahy na ně převedla vláda v roce 1998, jenže pak přišel klasický trik – majetek spadl do konkursu dřív, než si ho skauti převzali, a je navždy nedobytný. Ani soudy skautům nepomohly. V reportáži Jany Neumannové ukazujeme, že to zdaleka nebyl jediný případ, jak Fond dětí a mládeže zacházel ze svěřenými nemovitostmi v hodnotě stovek milionů korun.

 • Špion z Brna

  27:25 do playlistu

  Špion z Brna
  Polovina padesátých let, to byla krutá doba studené války. Málokdo se v Československu odvažoval nesouhlasit s komunistickým režimem, natož aby proti němu něco podnikal. Příběh Radomíra Maříka připomíná špionážní filmy, ale dodnes jej skoro nikdo nezná. Nedávno ho objevil historik Luboš Kokeš. Je o to překvapivější, že se odehrává v Brně, kde Radomír Mařík pracoval v místní Zbrojovce. Ze své vysílačky odeslal desítky rádiových depeší, za což byl nakonec odsouzen nejen on, ale i celá jeho rodina. Natáčel reportér Miroslav Petráček.

Přehrát vše

Související