iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 4. 2016
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

24 hlasů
16852
zhlédnutí

Reportéři ČT

Lidový dům za 300 — Tvrdík má přednost — Sbírka pro Jakuba

39 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lidový dům za tři sta

  1:05 do playlistu

  Lidový dům za tři sta
  Jak vznikla horentní suma přes 300 milionů korun, které má sociální demokracie zaplatit právníkovi Zdeňku Altnerovi za vymožení Lidového domu v Praze? Kdo smlouvu podepsal a proč se odměna nezaplatila hned, jakmile byl spor o Lidový dům v lednu roku 2000 ukončen? Proč nechali sociální demokraté šestnáct let nabíhat vysoké penále až k současné sumě? A proč nezaplatili ani teď, poté, co jim to nařídil pražské městský soud před třemi týdny? Všechno, co jste chtěli vědět o sporu, který ohrožuje sociální demokracii, přináší analýza, kterou natočili reportéři Markéta Dobiášová a Michael Fiala.

 • Tvrdík má přednost

  15:03 do playlistu

  Tvrdík má přednost
  V demokratické společnosti smlouvy platí. Soukromý subjekt nemůže přijít o něco, co si řádně pronajal, jen tak, bez důvodu. A to dokonce ani tehdy, když přijíždí čínský prezident. To se stalo v Praze, kde reklamní poutače soukromé firmy musely ustoupit čínským a českým vlajkám. Soukromá firma přitom za reklamní plochu platí a s výměnou nesouhlasila. Teď jsme zjistili, že hlavní město mělo na svévolné akci větší podíl, než původně přiznávalo. Na celou situaci se podíval reportér Jan Moláček.

 • Sbírka pro Jakuba

  25:40 do playlistu

  Sbírka pro Jakuba
  Už tři roky sledujeme příběh malého autistického chlapce Jakuba, který od narození vyrůstá pouze v ústavech. Objevila ho Jana Sotonová, naše mladá reportérka, která před necelými dvěma lety zahynula při autohavárii. Jakub žije bez vlastních rodičů v dětských domovech, kde mu v kontaktu s okolním světem pomáhá několik asistentů. Tuto pomoc je potřeba zaplatit, jenže náš úřední systém takové peníze malému autistovi nezajistí. Studenti gymnázia v Zábřehu, kde Jakub v současné době žije, proto uspořádali sbírku. Jenže to je řešení pouze pro letošní rok. Co bude dál? Natáčel reportér David Macháček.

Přehrát vše

Související