iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 3. 2016
20:35 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
20456
zhlédnutí

Reportéři ČT

Když nemocní překážejí developerům — Spor s nemocnicí — Na konci světa

44 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Když nemocní překážejí developerům

  1:02 do playlistu

  Když nemocní překážejí developerům
  Radnice Prahy 6 chce zrušit léčebnu dlouhodobě nemocných uprostřed luxusní rezidenční čtvrti. Zhruba stovka lůžek se přesune z Bubenče do nynější polikliniky na Břevnově. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby rozhodnutí radnice až příliš nevycházelo vstříc podnikatelským zájmům. Praha 6 léčebnu dlouhodobě nemocných vyklízí, i když kvůli tomu musí dát předčasnou výpověď firmě v břevnovské poliklinice - a zaplatit odstupné 40 milionů korun. Na případ se zaměřil reportér Jan Moláček.

 • Spor s nemocnicí

  15:36 do playlistu

  Spor s nemocnicí
  Ve dvaadvaceti letech je téměř na úrovni kojence, zcela závislý na svém okolí. Životní příběh Pavla Prunnera z Ostravy se přitom mohl odvíjet úplně jinak. Ze znaleckých posudků a dvou pravomocných rozsudků vyplývá, že v péči o novorozeného chlapce před mnoha lety chybovali lékaři a odpovědnost nese ostravská fakultní nemocnice. Ta to odmítla a odškodné platit nechce. Rodinu tak čeká další soud. Co podivného se v dlouhém sporu dělo a jak se k němu staví ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, který nemocnici několik let řídil, natáčela reportérka Silvie Kleková.

 • Na konci světa

  30:44 do playlistu

  Na konci světa
  Obec Rovná v dnešním Karlovarském kraji měla být první socialistickou obcí v Českosloslovensku, kde zmizí rozdíly mezi městem a vesnicí. Utopickou myšlenku připomínají čtyři paneláky, dva už jsou úplně vybydlené. Budovy bývalého státního statku se rozpadají. Uprostřed hlubokých hvozdů Slavkovského lesa přesto žijí lidé, kteří v bývalém socialistickém ráji na konci světa našli domov a i přes neutěšené poměry z něho nechtějí utéct. Natáčel reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související