iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 10. 2015
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
13247
zhlédnutí

Reportéři ČT

Útěk z pekla — Panenka proti Heydrichovi — Dům kultury v pasti

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Útěk z pekla

  0:59 do playlistu

  Útěk z pekla
  Do oblasti, kterou ovládá Islámský stát, se žádný novinář moc nehrne. Důvody jsou jasné. Džihádisti mají ve zvyku návštěvníky ze Západu popravovat, s novináři by nedělali výjimku. Přesto se do této riskantní zóny vypravili dva čeští žurnalisté, Marek Hudema z Hospodářských novin a publicista Milan Šíma. Natočili příběh iráckého Schindlera, muže, který zachraňuje unesené Jezídky. Ženy z téhle etnicko-náboženské skupiny bojovníci islámského státu považují za svou válečnou kořist a používají jen jako sexuální otrokyně. Z rukou islámských fanatiků jich Abú Šudža už vysvobodil na čtyři stovky.

 • Panenka proti Heydrichovi

  10:54 do playlistu

  Panenka proti Heydrichovi
  Byla nejmladší obětí koncentračního tábora Mauthausen. Zemřela proto, že odvezla kolo parašutisty Jana Kubiše těsně po atentátu na Heydricha v pražské Libni. Čtrnáctiletá Jindřiška Nováková. Možná mohla přežít, kdyby ji neudaly ženy ze sousedství, které poslaly policii anonymní dopis. S ní skončili na popravišti její rodiče i sourozenci. Dlouhá léta se mělo za to, že nikdo z rodiny nepřežil. Po 70 letech od skončení 2. světové války se nám podařila objevit nová fakta o osudech Jindřišky i jejích neznámých příbuzných. Neuvěřitelně silný příběh natočili Ivan Bareš a Zdeněk Lenc.

 • Dům kultury v pasti

  30:39 do playlistu

  Dům kultury v pasti
  Stačí mít dobrý podnikatelský záměr a člověk může vydělat majlant. Každý si to ovšem představuje jinak. Například pan Gremlica si všiml, že v okolí Domu kultury ve Zlíně jsou bezprostředně přilehlé pozemky, které by se daly strategicky využít. Koupil je a obratem nabídl kulturnímu domu k prodeji, samozřejmě mnohonásobně dráž. Když nepochodil, Dům kultury odřízl od světa i s obchody, které v něm provozují řádní nájemci. Jak to bylo dál? Uvidíte v reportáži Andrey Máslové.

Přehrát vše

Související