Podivné směnky bývalého poslance a manažera TOP 09 Pavla Severy. Bojůvka proti uprchlíkům a NATO hrozí i českým politikům. Cestovatel na vozíku, který se nikdy nevzdává.

Obsah dílu

Přehrát vše

Přátelství za miliony

Pavel Severa patřil dlouhé roky mezi nejvlivnější poslance. Byl místopředsedou bezpečnostního výboru a dokonce řídil poslanecký klub KDU-ČSL. Od roku 2009 je členem TOP 09. Ve straně už pět let zastává funkci generálního sekretáře, tedy nejvyššího manažera. Nyní však vyšlo najevo, že minulost politika provází i pochybné majetkové machinace. Svému příteli údajně napůjčoval miliony korun. Přihlásil se o ně brzy poté, co přítel zemřel. Je v tom však více otázek, než by bylo zdrávo. Natáčel Dalibor Bártek.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Nebezpečná hra na vojáky

Mohlo by se zdát, že jde o pouhou hru na vojáky, ale experti varují před možným rizikem. Mluvíme o skupině bývalých vojáků v záloze, kteří si v Česku postupně budují vlastní soukromou armádu. To, že nejde o žádnou legraci dokazuje fakt, že cvičí i s ostrými zbraněmi, a co víc, jak sami říkají, jsou připraveni je použít. A to nejen například proti uprchlíkům, před kterými nás údajně chtějí chránit, ale i proti vlastním politikům. Více reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Cestovatel na vozíku

Je to rekordman svého druhu. Byl v pralese, v poušti, plavil se v Severním ledovém oceánu, viděl skoro celý svět. Nebylo by to nic tak výjimečného, kdyby mladý cestovatel nebyl od malička upoután na vozíku. Trpí progresivní svalovou dystrofií. A už skoro dva roky je trvale napojený na dýchací přístroj. Ojedinělý příběh cestovatelské rodiny z Přerova sleduje Silvie Kleková.

Autor reportáže: Silvie Kleková


Stopáž41 minut
Rok výroby 2015
 P ST