iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 3. 2015
21:45 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
17862
zhlédnutí

Reportéři ČT

Na západní frontě klid — Tunel — Nelekl se a zvítězil

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na západní frontě klid

  0:54 do playlistu

  Na západní frontě klid
  Bitva o americký konvoj se nakonec nevedla. Tak by se dala shrnout atmosféra přejezdu spojeneckých vojáků přes naše území. V průběhu týdne to přitom podle mediálního obrazu vypadalo, že protiamerické nálady jsou na vzestupu a země se ze Západu obrací na Východ. Ovšem včera nebylo odpůrce podél cest takřka vidět. Prorusky orientovaní aktivisti v čele s Jiřím Vyvadilem zřejmě vyčerpali síly v bitvách na sociálních sítích a v reálu marně hledali podporu. Natáčel reportér David Macháček.

 • Tunel

  13:39 do playlistu

  Tunel
  Výstavbu tunelu Blanka sledujeme už od prvních průšvihů v roce 2009. Tehdy se při jeho ražbě poprvé propadla země v pražské Stromovce. Propady se pak ještě dvakrát opakovaly. Odhalili jsme, že na stavbě selhává dozor, který provádí firma IDS. Magistrát pod vedením Pavla Béma zlehčoval závěry odborníků, kteří na to upozorňovali, ba dokonce neváhal s jejich potrestáním. Reportérka Jana Neumannová ukazuje, že nekonečné problémy s tunelem Blanka mají společného jmenovatele.

 • Nelekl se a zvítězil

  25:17 do playlistu

  Nelekl se a zvítězil
  Dovolil si kritizovat večírek funkcionářů na paralympiádě, a oni mu to osladili. Ivo Koblasa, cyklista s handicapem, musel skončit v reprezentaci. Ale obrátil se na nás, my jsme začali točit reportáž a postoj funkcionářů se náhle změnil. Od té doby je v reprezentaci zpátky a pro Českou republiku sbírá jednu medaili za druhou. Minulý týden získal bronz na dráhovém mistrovství světa handicapovaných v Holandsku. Jeho příběh zaznamenala reportérka Andrea Máslová.

Přehrát vše

Související