iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 3. 2015
20:20 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
14139
zhlédnutí

Reportéři ČT

Rytíři v Březiněvsi — Peníze v pralese — Přechodný domov

39 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rytíři v Březiněvsi

  0:57 do playlistu

  Rytíři v Březiněvsi
  Je to asi největší a nejzamotanější spor o církevní restituce. Řád Maltézských rytířů žádá o vydání pozemků, které zabírají polovinu pražské části Březiněves. Ta samozřejmě proti navrácení majetku protestuje, na pozemcích je dnes park, dětské hřiště, chce na nich stavět školu. Cenná jsou ale hlavně pole, přes které má vést dálnice. Horkou kauzu mají v rukou úředníci Pozemkového fondu, více Aneta Snopová.

 • Peníze v pralese

  14:35 do playlistu

  Peníze v pralese
  Na záchranu tropických pralesů nalákala australská firma tisíce Čechů. Dosud nezveřejněná kauza vypadala zpočátku jako vznešený projekt. Majitelé společnosti budili zdání důvěryhodnosti, pro zájemce dokonce zorganizovali dokonce zájezd do Kolumbie. Zhodnocení peněz se však stále nekoná, přitom investoři do tzv. karbonových kreditů vložili často statisíce korun. Natáčela Stáňa Raupachová

 • Přechodný domov

  27:14 do playlistu

  Přechodný domov
  Často jsou týrané či opuštěné, viděly domácí násilí nebo je porodila matka feťačka. Takové jsou osudy dětí, o které se musí postarat stát. V posledních dvou letech se u nás rozšířil nový způsob péče. Některé děti nemusí do ústavů, mohou být v rodinách takzvaných přechodných pěstounů. Jsou zde jen po dobu, než se pro ně najde definitivní řešení. Proč odpůrci tvrdí, že jde jen o byznys, zjišťovala Jana Neumannová.

Přehrát vše

Související