iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 11. 2014
20:30 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
13481
zhlédnutí

Reportéři ČT

Z eráru krev neteče — Parkinson bez ZTP — Fantom nádraží

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Z eráru krev neteče

  1:01 do playlistu

  Z eráru krev neteče
  Stát v těchto dnech zachraňuje miliony litrů ohrožených strategických zásob nafty. Ty jsou i mimo republiku, ve skladech, patřících firmě s neznámými vlastníky. S ohledem na to, že naftu by stát měl mít po ruce, když udeří krize, jde o hned několik rizik najednou. Za tento šlendrián je odpovědný úřad s dosti tajemným názvem, o jehož existenci spousta lidí ani neví: Správa státních hmotných rezerv. Možná právě proto se o jeho hospodaření celé roky nikdo moc nezajímal. Do útrob se mu podívala Eva Mikulecká.

 • Parkinson bez ZTP

  16:04 do playlistu

  Parkinson bez ZTP
  Možná si vzpomenete na poslední reportáž Jany Sotonové, naší kolegyně, která na konci prázdnin tragicky zahynula při dopravní nehodě. Byla o těžkém životě lidí s Parkinsonovou nemocí. Pro hlavní protagonistku reportáže, paní Romanu, se teď život ještě více zkomplikoval. Posudkový lékař jí totiž odebral průkaz ZTP, který je pro ni velmi důležitý. Natáčela Stáňa Raupachová.

 • Fantom nádraží

  26:22 do playlistu

  Fantom nádraží
  Najít krásu Havířova je dost obtížný úkol. Město vybudované na zelené louce v duchu socialistického realismu bylo především ubytovnou pro tisíce horníků. Architekti tak jedinou perlu nacházejí v tamním nádraží, zbudovaném v bruselském stylu. Jenže už dva roky mu zvoní hrana, Česká dráhy ho chtějí zbourat a za bruselské miliony postavit nové. Veselé protesty nezabraly, proto si přední architekti teď pozvali na pomoc tajemného fantoma. Byl u toho David Macháček.

Přehrát vše

Související