iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 1. 2014
20:35 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
14908
zhlédnutí

Reportéři ČT

Dvacet „mega“ přes Kypr — Zátah v growshopu — Zvadlá pýcha Stromovky

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dvacet „mega“ přes Kypr

  0:58 do playlistu

  Dvacet „mega“ přes Kypr
  Kam mělo směřovat dvacet milionů korun? Byl to úplatek pro úředníky ministerstva obrany, nebo se podvodníci jen oháněli jejich jmény? Kauzu Vincentinum, v níž se úplatky objevily, odhalil náš pořad už loni v létě. Policie v září obvinila šest lidí, teď vychází najevo, z čeho a za jakých okolností. K případu se vrátil reportér Lukáš Landa.

 • Zátah v growshopu

  14:54 do playlistu

  Zátah v growshopu
  Ze dne na den se Česko proměnilo v horkou půdu pro majitele takzvaných growshopů – to jsou obchody, kde lze nakoupit vše potřebné pro pěstování marihuany. Dlouhá léta to byl zcela legální byznys, ale od loňského podzimu se cosi změnilo. Česko se tak náhle a možná trochu nepochopitelně vydalo opačným směrem než například americké Colorado. Zda se tím nepáchá víc škody než užitku, zkoumá naše reportáž o jedné z obětí policejního zátahu. Natáčela Kateřina Hrochová.

 • Zvadlá pýcha Stromovky

  26:33 do playlistu

  Zvadlá pýcha Stromovky
  Už půlstoletí je zavřená barokní Šlechtova restaurace v pražské Stromovce. Přitom to kdysi byla vítaná zastávka při procházce největším pražským parkem. Jenže vznosná kulturní památka dlouhé roky chátrá a sliby na její záchranu plynou jako voda v nedaleké Vltavě. Že teď už jde do tuhého a záchranu nelze odkládat, uvidíte v reportáži Davida Macháčka.

Přehrát vše

Související