iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 12. 2013
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
14455
zhlédnutí

Reportéři ČT

Poslanec neposlanec II — Miliardové obludárium — Ghetto pro nesvéprávné

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poslanec neposlanec II

  0:58 do playlistu

  Poslanec neposlanec II
  Minulý týden jsme vám ukázali příběh záhadného pana Bačiaka z Vysočiny, který se za hnutí Ano dostal do Poslanecké sněmovny. Protože si dost vymýšlel ve svém životopise, hnutí ho vyškrtlo ze svých řad a do sněmovny za něj poslalo náhradníka. Co čert nechtěl, ani náhradník Jan Sobotka není zrovna výlupek všech ctností. Nepřiznal, že dluží, kam se podívá a ani on si tak nakonec do poslanecké lavice nesedne. Tak do třetice už to snad vyjde. O nových hvězdách politiky, které zhasly rychleji, než vůbec vzešly, natáčela Markéta Dobiášová.

 • Miliardové obludárium

  12:11 do playlistu

  Miliardové obludárium
  Hotel, depozitář, jízdárna, nebo protiatomový kryt? To vše může být záhadná a monstrózní budova v Ptyči u Berounky. Budova za více než miliardu je projektovaná tak, aby vydržela veškeré myslitelné živelní pohromy a katastrofy, od výbuchu pumy, přes apokalyptickou potopu až po pád letadla. Tohle obludárium si nechala postavit bývalá manželka Pavla Tykače Daniela Kuchtová. Původně to mělo být školící středisko Maják pro náboženské hnutí. Poté, co se jeho zakladatelky rozešly ve zlém, stal se z budovy maják obří nesmyslnosti. Tento dojem nezmizel ani poté, co se naší reportérce Anetě Snopové podařilo získat stanovisko jeho majitelky.

 • Ghetto pro nesvéprávné

  25:52 do playlistu

  Ghetto pro nesvéprávné
  O zvláštním zařízení pro duševně nemocné jsme vám říkali na konci září. V bývalém uprchlickém táboře v Červeném Újezdě jej provozuje chomutovský podnikatel Pavel Fousek. Využil situace, že psychiatrické léčebny se z ekonomických důvodů zbavují svých pacientů, kterým nabízí azyl. Podmínky, jaké v jeho zařízení panují, jsou však zarážející: podařilo se nám natočit výpovědi bývalých zaměstnanců, kteří doplňují obraz z předchozí reportáže. Díky ní se její hlavní hrdina Josef Kodousek vrátil zpátky do péče lékařů opavské psychiatrie. Do Červeného Újezdu se opět vydal reportér David Havlík.

Přehrát vše

Související