iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 9. 2013
21:25 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
12779
zhlédnutí

Reportéři ČT

Střet zájmů primátorova náměstka — Zkáza města Lauterbach — Hobiti z Bulovky

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Střet zájmů primátorova náměstka

  1:07 do playlistu

  Střet zájmů primátorova náměstka
  V romantickém zákoutí Prahy 5 chce developer postavit luxusní pětipodlažní domy. Nelze se mu divit. Pozemek je podle územního plánu stavební parcela a výhled by tady mohl být k nezaplacení. Jenže, jak už to v našich reportážích bývá, není to všechno taková idyla. Kromě problému s přístupovou cestou a pukající skálou je tu ještě politika: spolumajitel developerské firmy, která projekt prosazuje, je bývalý náměstek primátora Pavel Richter. Nabízí se tedy otázka, zda schvalování projektu nemohl ovlivnit. Natáčela reportérka Kateřina Hrochová.

 • Zkáza města Lauterbach

  15:16 do playlistu

  Zkáza města Lauterbach
  Československá armáda si natočila pozoruhodný dokument ve stylu Jak jsem vyhrál válku, jehož ukázky budou mít právě teď televizní premiéru. Naši vojáci si na něm během krátké chvíle poradí s nepřítelem, ukrytým v malebném městě. To během instruktážního filmu skutečně zmizí ze světa a naši vojáci slaví velký triumf. Charakteristické je, že bojové hrdinství se odehrálo dva roky po válce, ve vylidněném pohraničním městečku Lauterbach, česky Čistá. Jediná věc, která po ničivém útoku z města zbyla, je barokní oltář, který před zkázou kdosi zachránil. Jeho historii na pozadí poválečného dokumentu odhaluje reportáž Jiřího Vondráčka.

 • Hobiti z Bulovky

  29:15 do playlistu

  Hobiti z Bulovky
  Na světě žije padesát lidí, kterým odstranili půlku těla. U nás jich žije šest. Po těžkých haváriích jim spodní část těla ochrnula a stala se nepotřebnou zátěží, někdy dokonce životu nebezpečnou. Proto se rozhodli podstoupit mimořádně obtížnou operaci. V pražské nemocnici Na Bulovce ji provádí chirurg František Antoš. Tři z jeho pacientů se rozhodli o svém životě promluvit před kamerou s Davidem Vondráčkem. Jejich vyprávění je možná trochu překvapivě docela optimistické.

Přehrát vše

Související