iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 8. 2013
21:50 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
11189
zhlédnutí

Reportéři ČT

Kam kráčí česká demokracie — Jak v Železné Rudě nevypukla válka — Setkání bývalé nacistky s obětí holokaustu

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kam kráčí česká demokracie

  1:03 do playlistu

  Kam kráčí česká demokracie
  Takové hlasování o důvěře vládě ještě Česká republika nezažila. Kabinet, který vychází z představ prezidenta Miloše Zemana, nikoli z výsledků voleb a jím odpovídajícího složení Poslanecké sněmovny. Někteří politici a komentátoři proto začali hovořit o tom, že se nad klasickou parlamentní demokracií snášejí mračna a že tu vznikají zárodky jakéhosi nového systému, o kterém toho zatím mnoho nevíme. Tedy kromě toho, že v něm bude hlavním suverénem prezident Miloš Zeman. Do sněmovny s kamerou vyrazili i naši reportéři Michael Fiala a David Macháček.

 • Jak v Železné Rudě nevypukla válka

  15:17 do playlistu

  Jak v Železné Rudě nevypukla válka
  České dějiny ve zkratce, to je příběh nenápadného pomníku v Železné Rudě. Ačkoli byl původně věnován mrtvým, bylo kolem děj dost živo – a to až do devadesátých let minulého století. Původně měl uctít památku padlých německých vojáků z první světové války, ale různí dočasní vládci téhle země si jej přizpůsobovali k obrazu svému. A to zase provokovalo mladé rebely, kteří si přes pomník vyřizovali účty s režimem. Nejvyhrocenější situace nastala během okupace Československa v srpnu 1968. Neznámé události odkrývá reportáž Karla Vrány.

 • Setkání bývalé nacistky s obětí holokaustu

  26:21 do playlistu

  Setkání bývalé nacistky s obětí holokaustu
  Jako dospívající dívka by si Hansi před Martou možná odplivla. Vzorná nacistka musela být přesvědčená o tom, že židé jsou rasově méněcenní. Kvůli svému původu šla Marta do Osvětimi, kde jen zázrakem přežila. O vzájemné setkání ani jedna z nich nestála. Nakonec ale s natáčením souhlasily a jak to dopadlo, uvidíte v reportáži Andrey Máslové.

Přehrát vše

Související