iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 5. 2013
22:40 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
16486
zhlédnutí

Reportéři ČT

Nekonečný příběh H-systému — Falešný lékař z Ruska — Osud autistického chlapce v rukou úřadů

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nekonečný příběh H-systému

  1:04 do playlistu

  Nekonečný příběh H-systému
  H-systém by mohl být námět na nekonečný seriál. Projekt na výstavbu rodinných domů za lidové ceny z poloviny devadesátých let je notoricky známý, přesto připomeňme, že skončil krachem a lidé přišli o investované peníze. Poslední epizoda přinesla další, ale nikoli překvapivý zvrat: skupina klientů, která se rozhodla na vlastní riziko hrubé stavby dostavět, může přijít o střechu nad hlavou i nově investované miliony. Konkurz, do kterého domy spadly, už má první oběť, budou následovat i další desítky rodin? Jak vypadá právo bez spravedlnosti, ukazuje reportáž Jana Neumannová.

 • Falešný lékař z Ruska

  13:44 do playlistu

  Falešný lékař z Ruska
  Falešné tituly u právníků už nás nepřekvapí. Méně častý, ale podle Lékařské komory nijak výjimečný, je výskyt falešných lékařů. Je to však úkaz daleko nebezpečnější. Jednoho takového objevila reportérka Kateřina Hrochová. Vasily Klyuev, původem Rus, u nás pracuje už od roku 1998. Z Ruska má sice lékařský titul, u nás ale nesložil ani základní zkoušky, není členem Lékařské komory a předepisuje neregistrované léky. To vše je v rozporu se zákonem. Ošetřuje přitom i pacienty s rakovinou. Podívejte se na její reportáž.

 • Osud autistického chlapce v rukou úřadů

  26:02 do playlistu

  Osud autistického chlapce v rukou úřadů
  Jak vypadá chování autisty, předvedl dokonale Dustin Hoffman ve filmu Rainman. V našem příběhu navázal s malým autistickým chlapcem podobně silný citový vztah jeho asistent. A když už to vypadalo, že se pod jeho vedením bude předškolní klouček zdárně vyvíjet, zasáhl nepříznivý osud v podobě úřadů. Ty ho přesunuly z jeho kojeneckého ústavu do vzdáleného zařízení, kam za ním asistent nemůže a kde se s ohledem na ostatní klienty musí cítit jako nahý v trní. Jeho příběh zachytila reportérka Jana Sotonová.

Přehrát vše

Související