iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 5. 2012
22:20 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
14907
zhlédnutí

Reportéři ČT

Jak pražský Dopravní podnik přišel o desítky milionů — Roman Smetana zvaný Tykadlo byl propuštěn na svobodu — Hádka o cisternu mezi dvěma hasičskými spolky

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak pražský Dopravní podnik přišel o desítky milionů

  1:23 do playlistu

  Jak pražský Dopravní podnik přišel o desítky milionů
  Mít milionové pozemky nadohled pražskému centru, a přesto z jejich prodeje nevytěžit skoro nic? Ano, právě to se stalo pražskému Dopravního podniku pod vedením tří ředitelů. Je to zcela nová informace. Vodítko pro ni byly dnes už slavné odposlechy pražského lobbisty Romana Janouška. Ty sice kdekoho uhranuly, ale žádný novinář si zatím nedal tu práci, aby prozkoumal jejich reálný základ - v našem případě právě ty pasáže, týkající se Dopravního podniku, na nichž se Janoušek baví s ředitelem obchodního odboru Petrem Ďuricou.

 • Roman Smetana zvaný Tykadlo byl propuštěn na svobodu

  17:08 do playlistu

  Roman Smetana zvaný Tykadlo byl propuštěn na svobodu
  Po měsíci vězení se minulý týden dostal na svobodu Roman Smetana, zvaný pan Tykadlo. Malůvky, které politikům přimaloval na billboardy, se mezitím staly příčinou vážné diskuse, co je svoboda projevu a co je ničení soukromého majetku. A ministr spravedlnosti dokonce podal ve prospěch kreslíře stížnost, díky které se dostal předčasně z vězení. V rozhovu pro ČT vysvětlil své pohnutky.

 • Hádka o cisternu mezi dvěma hasičskými spolky

  27:25 do playlistu

  Hádka o cisternu mezi dvěma hasičskými spolky
  Ve slavné filmové komediii Slavnosti sněženek se dva myslivecké spolky přou o to, komu patří zastřelený divočák. A spor o to, zda je lepší se šípkovou omáčkou nebo se zelím, skončí hospodskou rvačkou. Na předměstí Bohumína se zase dva hasičské sbory hádají o to, kdo má dostat novou cisternu. Člověk by se chtěl nad touto rozepří smát stejně jako nad filmovou zápletkou, kdyby ovšem nešlo o vážnou věc. Když totiž hasiči z Kopytova odhalili, že bohumínská radnice s jejich projektem zřejmě podváděla a protežovala konkurenčí jednotku, vedení města je zrušilo. Osada v zátopovém území tak přišla o tým vycvičených záchranářů, který pravidelně pomáhal při povodních.

Přehrát vše

Související