iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 10. 2011
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
12784
zhlédnutí

Reportéři ČT

Spor o vynálezy na vylepšený cement — Sto miliónová zakázka na zasypání dolu Žebračka — Astronomický dluh za jízdu na černo

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o vynálezy na vylepšený cement

  1:12 do playlistu

  Spor o vynálezy na vylepšený cement
  Za své vynálezy měli dostat 50 milionů od zaměstnavatele. Místo milionů ale dostali výpověď. Jejich původní šéf firmu prodal a nastoupil nový, který to vyřešil rázně. Předchozí smlouvu, která jim peníze garantuje, prostě nebere v potaz, vynálezy prý nefungují. Vynálezci Karel Link a Renata Sztanková jsou opačného názoru. Spor vedou s podnikateli Jaroslavem Veverkou, Martinem Novotným a Lubošem Marečkem. Ti jsou známí už z našich dřívějších reportáži. Zákulisí sporu o vynálezy natáčel reportér Michael Fiala.

 • Sto miliónová zakázka na zasypání dolu Žebračka

  12:53 do playlistu

  Sto miliónová zakázka na zasypání dolu Žebračka
  Vstup do podzemí na Žebračce ve Zlatých horách fascinuje dobrodruhy už řadu let, od doby, kdy se ve zdejších dolech přestaly těžit vzácné kovy. V poslední době však díra v zemi fascinuje i likvidační firmy. Báňský úřad totiž rozhodl, že ji nechá zasypat. Ten, kdo zakázku získá, vytěží až sto milionů korun. To je skoro lepší, než hledat v zemi zlatou žílu. Na zakázku se blíže podívala reportérka Rebeka Bartůňková.

 • Astronomický dluh za jízdu na černo

  22:26 do playlistu

  Astronomický dluh za jízdu na černo
  Černí pasažéři jsou odedávna problémem veřejné dopravy. Pro mladé lidi je to často vzrušující výzva, svézt se načerno tramvají nebo metrem. Nikdy v minulosti to však nepřinášelo tak drastická rizika. Od chvíle, kdy se vymáhání pokut ujaly inkasní společnosti a exekutorské firmy, mohou pokuty za černou jízdu dosáhnout až miliony korun. Jednoho takového milionáře natočil reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související