iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 7. 2011
21:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
11112
zhlédnutí

Reportéři ČT

Opětovná hrozba digitální tmy na úřadech — Ztracená díla grafika Jana Híska — Ukradený kamenolom — Pohřeb Otty von Habsburka

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Opětovná hrozba digitální tmy na úřadech

  1:27 do playlistu

  Opětovná hrozba digitální tmy na úřadech
  Už na jaře jsme upozorňovali, že Česku hrozí „digitální tma“. Vypnutí internetové sítě by ohrozilo vyplácení důchodů, sociálních dávek, mateřské a dalších dávek. Ministerstvo vnitra nestihlo včas vypsat miliardový tendr na dodávku telekomunikačních služeb. Hrozící kolaps sice odvrátilo přechodnými smlouvami, ty ale vyprší 27. září. Do té doby měla probíhající soutěž skončit. Jenže teď přišla další rána: Úřad na ochranu hospodářské soutěže tendr zrušil. Soutěž podle něj nebyla férová. A tak se vše vrací na začátek a opět hrozí, že úřady zahalí digitální tma. Čí je to vina? To zjišťovala reportérka Aneta Snopová.

 • Ztracená díla grafika Jana Híska

  8:37 do playlistu

  Ztracená díla grafika Jana Híska
  Je to trochu záhada. Grafik Jan Hísek vystavoval v Americe a po návratu domů už se svým dílem neshledal. Po cestě přes oceán se jaksi ztratilo. Zvláštní ovšem je, že jedna ze ztracených grafik se zanedlouho poté vynořila na aukci. To nahlodalo grafikovu důvěru v to, že šlo o obyčejnou ztrátu a začal pátrat po tom, kdo by v tom mohl mít prsty. Společně s ním pátrala reportérka Andrea Máslová.

 • Ukradený kamenolom

  17:32 do playlistu

  Ukradený kamenolom
  Přesuny majetku v devadesátých letech často provázely zvláštní věci. Na jeden takový příklad jsme narazili u Lovosic na Ústecku. Skupina podnikatelů tady privatizovala kamenolom. Podobně jako v povídce Járy Cimrmana si možná mysleli, že kamenolom přece taky nelze ukrást. Když zjistili opak, bylo už pozdě. Ke kamenolomu se vydal reportér David Havlík.

 • Pohřeb Otty von Habsburka

  25:42 do playlistu

  Pohřeb Otty von Habsburka
  Milan Novák je v civilu správce zámku, jinak též český dragoun čtrnáctého pluku v Brandýse nad Labem. Do své historické uniformy se nasoukal u příležitosti více než čestné: v pátek stál stráž u rakve Otty von Habsburka, kterého považuje za svého krále. Jako správce brandýského zámku se s ním osobně setkal. Na slavný pohřeb do Vídně se s kamerou vypravil i reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související