iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 6. 2011
21:05 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
12927
zhlédnutí

Reportéři ČT

Grafoložka nebo písmoznalkyně — Prodá se Němcům Lobkovický palác? — Bude kostel na břehu přehrady Želivka zachráněn?

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Grafoložka nebo písmoznalkyně

  1:11 do playlistu

  Grafoložka nebo písmoznalkyně
  Lidé si často pletou dva pojmy: grafologii s písmoznalectvím. Jde přitom o dost rozdílné obory. Nejhorší je, když si to pletou i policisté z nejelitnějšího útvaru, toho pro odhalování korupce a finanční kriminality. A to není žádná legrace. Kvůli takové záměně totiž málem skončila ve vězení jistá paní z Krkonoš. Dostal ji tam soudní posudek grafoložky Anny Grabowské, která zmatku v pojmech dost obratně využívá.

 • Prodá se Němcům Lobkovický palác?

  14:43 do playlistu

  Prodá se Němcům Lobkovický palác?
  Lobkovický palác v Praze na Malé Straně bude možná patřit Němcům. Sídlí v něm německá ambasáda, která zažila masový exodus východoněmeckých občanů v létě 1989. I s odkazem na tento dějinný přelom by německá strana chtěla dům získat. Teď za něj platí roční nájemné 24 milionů korun. Češi by ztratili jednu z nejcennějších barokních budov v Praze, jejíž dějiny rozhodně nezačínají rokem 1989. Výměna probíhá pod vedení šéfa diplomacie Karla Schwarzenberga. Chtěli jsme se ho zeptat na jeho názor, nicméně během čtrnácti dnů natáčení byl na cestách a údajně neměl a ani nebude mít čas se vyjádřit.

 • Bude kostel na břehu přehrady Želivka zachráněn?

  26:45 do playlistu

  Bude kostel na břehu přehrady Želivka zachráněn?
  Před čtvrt rokem jsme vysílali příběh opuštěného kostela na břehu přehrady Želivka. Kdysi stával na náměstí městečka Zahrádka, které bylo v roce 1975 srovnáno se zemí. Kostel demolici přežil, ale ničí ho vlhkost od přehrady. Rodáci ze zaniklé Zahrádky organizují na jeho záchranu sbírku. Po odvysílání naší reportáže se sice částka na účtu zdvojnásobila – ze čtyřiceti na osmdesát tisíc, ale to je pořád málo. Naštěstí se díky našemu natáčení možná blýská na lepší časy.

Přehrát vše

Související